• In English
 • МОЗ: Пацієнти повністю забезпечені лікуванням проти туберкульозу
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 27 грудня 2018 року о 10:47

  Проведений благодійним фондом «Пацієнти України» аналіз закупівлі ліків проти туберкульозу через міжнародні організації засвідчив: до 39 разів більше закуплених ліків проти туберкульозу та більше 19 млн доларів заощаджено за відповідною програмою у порівнянні із 2014 роком. 

  Ціни на препарати проти туберкульозу, закуплені міжнародною організацією, у порівнянні із закупівельними цінами МОЗ України у 2014 році знизилися до 10 разів.

  Так, наприклад, препарат Лінезолід міжнародні організації купили за ціною в 10,6 раза нижчою, ніж МОЗ України у 2014 році. Це дало змогу цьогоріч закупити у 39 разів більше таблеток у порівнянні з 2014 роком. Препарат Моксифлоксацин обійшовся державі цьогоріч у 7 разів дешевше, ніж чотири роки тому. Кількість закупленого препарату збільшилась у 1,6 раза.

  Тільки за трьома основними препаратами – Капреоміцин, Моксифлоксацин і Лінезолід – заощаджено більше 17 млн доларів.

   Загалом на закупівлю ліків проти туберкульозу цього року виділено 444 млн грн. У бюджеті 2019 закладено 496 млн грн на відповідну закупівлю.

  Завдяки цінам, яких вдається досягати міжнародним організаціям, пацієнти повністю забезпечені лікуванням проти туберкульозу.

  У 2018 році показник захворюваності на туберкульоз зменшився майже 2% (у порівнянні з минулим роком). Наразі в Україні проходять лікування понад 20 тисяч людей.