• In English
 • МОЗ: На Житомирщині запущено мобільний реабілітаційний модуль для постраждалих від війни
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 19 січня 2024 року о 14:18

  Відтепер в Овручі послуги із відновлення людини стали ще доступнішими. Містяни, які постраждали внаслідок повномасштабної війни зможуть отримати психосоціальну допомогу та пройти фізичну реабілітацію. Такі модулі — приклад доступних та якісних амбулаторних послуг із відновлення людини. Коли будь-який пацієнт, який потребує довготривалої реабілітації може її отримати у себе в громаді. 

  Звісно, це лише початок — до кінця року проект планує значно розширитись. Адже один із основних пріоритетів Міністерства охорони здоров’я — накрити реабілітаційною «парасолькою» всю країну. Щоб у будь-якому селі, селищі та місті можна було отримати відповідні послуги.  

  «Політика героїв — пріоритет для нашої держави. Це про повагу до наших захисників не на словах, а на ділі. Саме для цього ми працюємо над тим, аби зробити реабілітаційну та психосоціальну допомогу доступною по всій країні. Дуже важливою є залученість місцевої влади, адже після стаціонарної реабілітації пацієнт повертається додому в свою громаду. Такі рішення як мобільні реабілітаційні модулі дають можливість продовжувати процес відновлення амбулаторно — у комфортних умовах. Приклад в Овручі демонструє, як це може працювати у громадах по всій Україні», — зазначає Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.

  Такі реабілітаційні модулі є не лише в Овручі. Їх прототипи вже працюють у Києві та Рівному. Завдяки невеликим витратам на виробництво та швидкості встановлення, подібний формат реабілітаційних просторів можна масштабувати в межах країни. Наразі виробничі можливості соціальної франшизи складають 40 модулів на рік.

  Мобільні реабілітаційні модулі, в першу чергу, орієнтовані на людей, які постраждали внаслідок повномасштабної війни, розв’язаної росією: ветеранів, ветеранок, їхніх родин й цивільних осіб. Це мультифункціональний безбарʼєрний простір, де людина може відновитись, як фізично, так і психологічно. 

  В усіх модулях працюють мультидисциплінарні команди, які складаються з фізичного терапевта, логопеда, кейс-менеджера, психолога та інших фахівців. Фахівці такого мобільного модулю допомагають пацієнтам із фізичною реабілітацією, протезуванням, відновленням мовлення. Також, за потреби, надають психологічну підтримку, юридичний супровід та консультації щодо навчання, перекваліфікації і працевлаштування. 

  За словами ветерана Андрія Олійчука, реабілітація в громаді — надзвичайно важлива складова процесу повернення до повноцінного життя після поранення чи травми:

  «Головна допомога команди, яка займалася зі мною, окрім фізичного  відновлення, полягала в подоланні емоційних та психологічних труднощів. На мою думку, на етапі, коли ти повертаєшся до повноцінного соціального життя, дуже важливо отримати допомогу та підтримку різного характеру. І дуже зручно, коли це можна зробити в одному місці в твоєму населеному пункті», — зазначив захисник України.

  Слід зазначити, що подібні реабілітаційні модулі повністю відповідають концепції МОЗ із розбудови системи реабілітації. Вони інтегруються у місцеву систему охорони здоров’я та контрактуються Національною службою здоров’я України. 

  Щоб стати пацієнтом реабілітаційного модуля в Овручі необхідно перейти на сторінку сайту соціальної франшизи та заповнити онлайн-форму. Після чого його представники зв’яжуться із заявником, підберуть зручний час для візиту та супроводжуватимуть впродовж всього процесу реабілітації.