• In English
 • МОЗ і журналісти регіональних медіа обговорили основні етапи трансформації системи охорони здоров’я
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 27 квітня 2018 року о 16:54

  Журналісти з регіональних видань Дніпропетровської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Миколаївської, Тернопільської, Харківської та Херсонської областей в межах прес-туру зустрілися з в.о. Міністра охорони здоров’я доктором Уляною Супрун, щоби обговорити основні етапи трансформації системи охорони здоров’я. Також у зустрічі взяла участь Юлія Соколовська, керівник компоненту реформування системи охорони здоров’я Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

  Передусім обговорили нещодавно прийняті Урядом постанови, які регламентують: скільки коштів медичні заклади отримають за обслуговування пацієнтів у другій половині 2018 року, як медзаклади укладатимуть договори з Національною службою охорони здоров’я та як функціонуватиме електронна система охорони здоров’я.

  «Ці документи допомагають МОЗ і всій країні впроваджувати якісні зміни в системі охорони здоров’я. Кожен новий документ дозволяє нам крок за кроком рухатися далі. Успішність і швидкість впровадження змін зараз залежить від місцевої влади, бо вона є власником закладів первинки та має ухвалити рішення про автономізацію. Так само від місцевої влади залежить підключення до електронної системи охорони здоров’я. МОЗ розробив необхідні нормативні акти і продовжує це робити, НСЗУ готується до початку укладання договорів. Ваше завдання як представників активних медіа у ваших регіонах - контролювати і стимулювати місцеву владу, інформувати правдиво людей, повідомляти де є порушення. Тільки разом ми зможемо рухати зміни в охороні здоров’я далі», - наголосила Уляна Супрун.

  Йшлося також про позитивні і негативні тенденції в регіонах у проведенні національної кампанії «Лікар у кожну сім’ю». Так, у деяких населених пунктах уже провели, а у інших планують «Ярмарки здоров’я», багато медзакладів активно поширюють інформацію про підписання декларацій з лікарями тощо. Доктор Уляна Супрун звернула увагу на важливості розуміння засад трансформації системи охорони здоров’я і ще раз наголосила, що вибір лікаря жодним чином не обмежується місцем реєстрації пацієнта.

  Юлія Соколовська розповіла про актуальні питання формування госпітальних округів. Вона повідомила, що 20 областей уже визначилися з госпітальними округами. Також вона звернула увагу, що питання госпітальних округів нерозривно пов’язане із загальним планом трансформації системи охорони здоров’я і стосується її наступного етапу – вторинної ланки.

  Журналістів цікавили теми впливу Міністерства охорони здоров’я безпосередньо на медзаклади, межі відповідальності в світлі трансформації системи охорони здоров’я регіональних департаментів охорони здоров’я, менеджерські обов’язки керівників медичних закладів, можливість укладання декларацій із лікарем он-лайн та особливості впровадження змін у сільській місцевості.

  Прес-тур було організовано Українським кризовим медіа-центром у рамках програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).