• In English
 • МОЗ: 12 лікарень Чернівецької області дофінансовуються з державного бюджету
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 05 листопада 2022 року о 12:54

  12 лікарень Чернівецької області залишаються фінансово неспроможними й не можуть власним коштом забезпечувати медикам заробітну плату. Наразі додаткові кошти вони отримують за пакетом дофінансування від Національної служби здоров’я України.

  Наступного року держава робитиме акцент на оборону. Тому кожна лікарня має працювати над тим, аби бути ефективною, а не тягарем для бюджету.

  Механізм фінансової підтримки лікарень у різних варіаціях існував уже понад три роки. Напередодні він мав вигляд субвенції та «ковідного» пакету. Лише за цей рік держава витратила на дофінансування понад 830 мільйонів гривень

  «Пакет дофінансування всі ці роки видавався лікарям як механізм підтримки, але багато з них сприймає його як можливість і далі фінансувати свою бездіяльність — не ухвалювати управлінських рішень та не модернізувати заклад. У війну держава не може собі дозволити просто вкидати кошти в дофінансування неспроможних лікарень», — зазначив заступник Міністра охорони здоров’я Олексій Яременко.

  За його словами, одна з основних причин, чому медзаклад залишається неспроможним, — невідповідність штату лікарні потребам населення в медичній допомозі.

  «Медзаклад, у якому лікар за рік приймає 100 пацієнтів і водночас отримує заробітну плату на рівні не менше 20 000 гривень, не може залишатися фінансово спроможним. Так само, як і медзаклади, у яких на одного лікаря припадає до 10 середніх та молодших працівників», — додав він.

  Тому керівники медичних закладів мають провести якісну оптимізацію, перепрофілювавши частину медпрацівників на пріоритетні для пацієнтів сервіси, укласти додаткові контракти із НСЗУ та розвивати платні послуги.

  Лікарні мають вийти на показники, коли фонд оплати праці становитиме 70–80 % загального бюджету медичного закладу. У такому випадку заклад залишатиметься спроможним та матиме кошти на покриття ліків, харчування та розвиток.

  Від початку року завдяки пакету дофінансування частина лікарень посилила власну спроможність і наразі не використовує додаткові кошти з державного бюджету. Медзаклади, які досі залишаються неспроможними, терміново мають розробити плани виходу із кризової ситуації з чіткими фінансовими розрахунками та втілити їх у життя.