• In English
 • Морські прикордонники контролюють переміщення суден та законність ведення промислу від Дунаю до Азова
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 13 березня 2021 року о 13:28


  Протягом кількох останніх тижнів корабельно-катерним складом Морської охорони пройдено понад 3 тисячі морських миль. У взаємодії з прикордонною авіацією, обстежено райони імовірного промислу загальною площею понад 8,5 тис. квадратних миль, виявлено та відстежено плавання понад 1200 суден та плавзасобів, здійснено огляд 57 з них.

  За результатами оглядової роботи притягнуто до адміністративної відповідальності 15 осіб. Переважна більшість яких є порушниками прикордонного режиму, що виходили в море поза встановленими пунктами базування, не мали при собі документів, які посвідчують особу, або не потурбувались про наявність справних засобів зв’язку. Тим самим наражали себе на небезпеку у штормову чи просто мінливу погоду міжсезоння. Так, в ході реалізації оперативної інформації щодо імовірного здійснення незаконного рибного промислу, тактичною групою корабельно-катерного складу Ізмаїльського загону Морської охорони в одному з затонів річки Дунай було виявлено та затримано 2 громадян України на маломірному гумовому плавзасобі, які облаштовували місця незаконного вилову водних живих ресурсів із застосуванням заборонених знарядь лову, в заборонений час, в забороненому місці та без документів, що посвідчують особу.

  Поряд з тим, в районі Тендрівської коси двічі виявлено безгоспні браконьєрські знаряддя лову, виставлені в заборонених для промислу районах Чорного моря. Загалом «вилов» морських прикордонників під час рейдів склав 29 браконьєрських сіток загальною протяжністю близько 2,5 км, 6 раколовок близько 20 метрів завдовжки та ятір. Також вилучено один маломірний гумовий плавзасіб в рамках адміністративного провадження до рішення суду.

  Крім того, звільнено із браконьєрських тенет та повернуто у природне середовище 6 чорноморських крабів.

  За порушення прикордонного режиму винесено 3 постанови про заборону виходу в територіальне море та внутрішні води плавзасобам-порушникам.

  Контрольні заходи триватимуть увесь період сезонної міграції та нересту водних живих ресурсів, в тому числі у взаємодії з Держекоінспекцією, Держрибагенством та Національною поліцією.

  Зауважимо, що найближчим часом із покращенням погодних умов у прибережних прикордонних контрольованих районах відкриється мала навігація, тож поціновувачам відпочинку на воді рекомендуємо завчасно потурбуватися про готовність плавзасобів, засобів рятування та зв’язку, впорядкування дозвільних документів та місць базування і беззастережно дотримуватись норм прикордонного режиму.

  Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства, на Державну прикордонну службу України покладаються обов’язки, в тому числі, й щодо здійснення контролю у районах несення служби за збереженням природних ресурсів і підводної культурної та археологічної спадщини, додержанням правил промислової та іншої діяльності, охороною довкілля.

  При цьому прикордонники мають право зупиняти та оглядати в установленому порядку судна і плавзасоби, що ведуть промисел риби та інших водних живих ресурсів, здійснюють пошук, дослідження та операції, пов’язані з таким промислом, або виконують інші роботи у виключній (морській) економічній зоні України, прилеглій зоні та територіальному морі. А також прикордонникам надано право перевіряти документи на ведення рибного промислу та виконання інших робіт.