• In English
 • Держенергоефективності активізує співпрацю із партнерами для реформ в енергоефективності будівель та централізованому теплопостачанні

  Т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура, взяв участь у першому засіданні секторальної робочої групи «Енергоефективні будівлі та реформа централізованого теплопостачання».

  Це платформа для координації зусиль держави та міжнародних партнерів, які працюють у сфері енергоефективності будівель та централізованого теплопостачання в Україні. Партнерство націлене на узгодження спільних цілей щодо реформ у зазначених сферах, необхідних для цього заходів та напрямів співробітництва.

  Установче засідання секторальної робочої групи відбулося за участю Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова, заступників Міністра Василя Лозинського, Ігоря Корхового, Наталії Хоцянівської, представників Міненерго, Посла Німеччини в Україні Анки Фельдгузен, представників Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), Посольства Швейцарії в Україні, Проекту ЄС «STARTER», USAID та понад 80 партнерів.

  Секторальну робочу групу очолює Перший заступник Міністра розвитку громад та територій – Василь Лозинський, а співголовою є Лізбет Мюллер-Хофштеде, старший посадовець з питань економічного співробітництва Посольства Німеччини в Україні.

  Учасники засідання обговорили вектори економічного розвитку до 2030 року, пріоритети роботи Мінрегіону, Міненерго, Держенергоефективності та партнерів у питаннях підвищення рівня енергоефективності.

  Презентуючи основні напрями та ініціативи Держенергоефективності, Костянтин Гура наголосив: «Серед пріоритетних напрямів роботи Агентства – підвищення рівня енергоефективності у будівлях та, що важливо, у централізованому теплопостачанні. Ці сфери відомі значними енерговтратами. Тому Агентство веде активну роботу, зокрема, щодо реалізації державної програми підтримки населення у питаннях енергоефективності, сертифікації будівель, проведення незалежного моніторингу сертифікатів, вдосконалення нормативно-правового та технічного регулювання питання визначення вимог до енергонезалежних будівель, впровадження конкуренції в системах централізованого теплопостачання, моніторингу стану теплових мереж».

  У рамках секторальної робочої групи заплановано роботу у тематичних підгрупах для напрацювання спільний дій та рішень.