• In English
 • МОН зацікавлене у співпраці з "Майкрософт" для розробки концепції цифровізації шкіл в Україні
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 23 січня 2019 року о 18:46

  Близько 1 млрд гривень виділено в бюджеті 2019 року на цифровізацію шкіл в Україні. Для якісного використання цього ресурсу, а також логічного планування процесу розширення доступу шкіл до Інтернету та сучасних технологій буде створено концепцію, яка пояснює архітектуру цієї системи та логіку її розбудови. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час зустрічі з представниками компанії «Майкрософт» 23 січня 2019 року у Лондоні в рамках Світового освітнього форуму.

  «Ми збільшуємо доступ шкіл до сучасних технологій. Це передбачає розширення доступу до якісного Інтернету наших шкіл, а також закупівлю обладнання, на якому зможуть працювати діти та вчителі. На 2019 рік у нас є близько 1 млрд грн на зазначені цілі, але ми прагнемо використати ці гроші максимально логічно, оптимально, з найбільшою користю для наших дітей. Тому нам потрібна технічна експертиза, яка допоможе спроектувати систему найбільш правильно. З огляду на нашу попередню співпрацю ми хотіли звернутися до вас з проханням стати одними з партнерів, надати нам цю технічну допомогу», – зазначила Лілія Гриневич під час зустрічі.

  Тео Мілев, спеціаліст «Майкрософт» з використання девайсів для Центральної та Східної Європи, зауважив, що правильно виписати архітектуру функціонування цієї системи надзвичайно важливо.

  «Від цього залежать ваші витрати на використання Інтернету, на закупівлю освітнього контенту тощо. Підхід, що передбачає підготовку такої концепції, дозволить створити дійсно працюючу систему», – підкреслив Тео Мілев.

  Він відзначив, що компанія може виступити одним із партнерів, що надасть таку технічну консультацію.

  «Міністерство освіти і науки також планує залучити широкий спектр консультантів, які розуміються на обладнанні, наданні Інтернет-послуг та програмному забезпеченні, щоб розробити максимально продуману концепцію цифровізації українських шкіл. Так, до роботи вже долучилися спеціалісти компанії Google та Комітету з цифрових освітніх технологій при МОН», – додала Міністр.

  Нагадуємо, що МОН розглядає можливість співпраці з «Discovery», «Britanica» та «MATIFIC» для наповнення Національної освітньої е-платформи.