• In English
 • МОН врахувало рекомендації Венеційської комісії щодо мови навчання у приватних школах – почалися очні консультації з національними громадами
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 14 лютого 2018 року о 18:38

  У мовній статті проекту Закону «Про загальну середню освіту» можливості щодо мови навчання у приватних школах прописані відповідно до рекомендації Венеційської комісії. Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей під час проведення першої очної  консультації з представниками національних меншин щодо мови освіти в школах у межах проекту Закону «Про загальну середню освіту».

   «Хочу нагадати, що в одній з рекомендацій Венеційської комісії йдеться про звільнення приватних шкіл від нових мовних вимог. Ми виконуємо рекомендації комісії, тому в одному з пунктів мовної статті проекту Закону «Про загальну середню освіту» передбачили, що приватні школи мають право вільного вибору мови освітнього процесу. Але водночас вони повинні забезпечити оволодіння учнями державною мовою відповідно до вимог державних стандартів загальної середньої освіти. Тобто якщо національна громада має можливість, вона може відкривати приватні школи і там грати за своїми правилами, однак виконувати стандарт щодо вивчення української мови», – зазначив Павло Хобзей.

  Він уточнив, що у новому державному стандарті для початкової освіти, який очікує на затвердження Кабінетом Міністрів, передбачено вивчення у 1-4 класах 5 годин української мови на тиждень. Яким буде цей відсоток у базовій та профільній школах, пропишуть у нових державних стандартах, що наразі створюються.

  У зустрічі брали участь представники молдовської, німецької, грецької, болгарської, гагаузької та єврейської громад. Це була перша очна консультація МОН з національними меншинами щодо мовної статті проекту Закону «Про загальну середню освіту» з низки зустрічей, що заплановані на лютий-березень 2018 року.

  Під час обговорення представники національних меншин висловили свої зауваження та пропозиції до проекту статті, які враховуватимуться під час її остаточного формулювання. Крім того, учасники зможуть надіслати свої пропозиції ще протягом тижня у письмовій формі.

  Нагадуємо, що сьогодні, 14 лютого, Уряд схвалив розроблений МОН проект Закону, який має внести зміни до перехідних положень Закону «Про освіту» та видовжити перехідний період для імплементації мовної статті на 3 роки – до 2023-го.