• In English
 • МОН: У Вінницькій, Одеській та Сумській областях пілотуватимуть новий механізм фінансування закладів профосвіти
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 05 лютого 2020 року о 14:25

  До 2022 року фінансування регіонального замовлення у закладах професійної освіти міст Вінниця, Одеса та Суми відбуватиметься за рахунок обласних бюджетів, а не міських. Це закладено у пілотний проект щодо фінансування профосвіти, який реалізує Міністерство освіти і науки. Перелік областей-учасників та умови, за якими проходитиме пілот, був схвалений на засіданні Уряд, сьогодні, 5 лютого 2020 року.

  “Коли більшість бюджетних місць у профтехах почали фінансуватись із бюджетів областей та міст-обласних центрів, ми отримали багато проблем із системою управління закладами та формуванням замовлення. Такий підхід заважає створити цілісну систему освіти, яка відповідатиме на потреби усього регіонального ринку праці”, - відзначила  Міністр освіти і науки Ганна Новосад.

  Вона пояснила, що в містах-обласних центрах працює багато профтехів із дуже різними профілями - і аграрні, і технічні, і будівельні тощо. Історично далеко не всі вони готували людей для роботи у містах, значна частина розташовувалась в обласному центрі через логістичну зручність, однак більшість дітей, що там навчались, були з сільської місцевості.

  “Зараз містам невигідно фінансувати такі заклади, але для регіонального ринку праці вони відіграють важливу роль. Це призводить до штучного урізання кількості бюджетних місць, а найбільше у такій ситуації страждають роботодавці. Це рішення запроваджує модель, де всі заклади будуть знаходитися в управлінні та на фінансуванні області, а та вже формуватиме замовлення відповідно до потреб усього регіонального ринку праці”, - додала Міністр.

  Запуск пілота планується вже з 1 вересня. Раз у півроку області-учасники подаватимуть до МОН докладну інформацію про те, як втілюється проект, якими є переваги та недоліки механізму тощо.

  Нагадаємо, що у закладах профосвіти в межах підготовки до вступної кампанії вже почали проводити Дні відкритих дверей. Це інтерактивні заходи, які може відвідати кожен, хто планує вступати у профтех або цікавиться робітничою професією. На заходах розказують, які документи потрібні для вступу, який зміст навчання за тим чи іншим напрямом, знайомлять із закладом та потенційними викладачами.