• In English
 • МОН: У Боярці відбулося відкриття Школи супергероїв
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 06 вересня 2023 року о 16:09

  5 вересня у КНП Київської обласної ради «Київська обласна дитяча лікарня» у місті Боярка відкрили освітній центр державної установи «Школа супергероїв».

  В урочистому заході взяли участь Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, заступник Міністра освіти і науки України й засновник ДУ «Школи супергероїв» Євгенія Смірнова, радник — уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна, державний секретар Міністерства освіти і науки України Максим Ярмистий та інші.

  «Нарешті відбулося свято — відкриття освітнього центру Школи супергероїв у Боярці в Київській обласній дитячій лікарні. Ми з нашими супергероями чекали цього все літо. Ще до появи яскравого освітнього простору наші вчителі вже проводили заняття з карапузами. Ми встигли надати понад 500 освітніх послуг для 130 дітей. Сьогодні ж нарешті відбулося те, що ми чекали три місяці. Тепер ми й наші вихованці маємо фантастичний простір для навчання та здійснення мрій. Дякуємо всім причетним до цього свята», — прокоментувала завідувач ДУ «Школа супергероїв» у Боярці Тетяна Рубець.

  Зараз в Україні працює 11 освітніх центрів ДУ «Школа супергероїв», що забезпечують право на освіту дітей, які перебувають на стаціонарному лікуванні в різних куточках країни. «Школа супергероїв» у Боярці — це перший такий освітній центр у Київській області та вже третій осередок у лікарнях України, який відкрився під час війни. Тут діє закон ергономіки, комфорту й функціональності: нарешті діти, які перебувають на лікуванні, зможуть пізнавати нове, креативити, не відставати від однолітків й безперервно здобувати освіту за шкільною програмою. І головне — отримувати від цього задоволення та впевнено йти до одужання.

  Основне завдання школи — забезпечувати освітні послуги для дітей, які перебувають на лікуванні або реабілітації в закладах охорони здоров’я, зокрема дітей, які постраждали внаслідок військових дій, отримали поранення чи стали жертвами фізичного, сексуального чи психологічного насильства, дітей, що мають тяжкі захворювання, зокрема онкозахворювання, чи потребують довготривалої реабілітації (мають психічні захворювання та розлади поведінки тощо).

  Усі послуги, які надає школа, є безоплатними для батьків і фінансуються державою. Навчання не заважає лікуванню дітей і здійснюється лише з дозволу та за рекомендаціями лікарів з урахуванням стану дитини. За період існування школи було надано освітні послуги 2930 дітям.

  На заході учасникам провели екскурсію класами Школи супергероїв. Зокрема, вони взяли участь в уроці з біології й поспілкувалися із супергероями, дізнаючись про їхні враження від навчання в школі.

  «Дитина у центрі уваги — це цінність команди Школи супергероїв, яка відгукується мені на всі 100 %. Індивідуальний підхід до кожної дитини, яскраві сучасні класи й заряджена позитивом команда роблять усе, щоб перебування дітей у лікарні не стало для них часом втрачених можливостей. А навпаки — вони могли здобути необхідні знання та вміння, цікавий досвід і нових друзів», — зазначив Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

  Більш детально на веб-сайті МОН /за посиланням/.