• In English
 • МОН та НАЗК разом розроблятимуть та реалізовуватимуть антикорупційні програми у вишах
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 26 березня 2018 року о 17:58

  Міністерство освіти і науки України співпрацюватиме з Нацагентством з питань запобігання корупції щодо поглиблення, розширення і оновлення знань з питань дотримання антикорупційного законодавства у закладах вищої освіти. Відповідний меморандум було підписано очільницею НАЗК Наталією Корчак та Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич сьогодні, 26 березня 2018 року, у приміщенні МОН.

  Документ фіксує напрями співпраці МОН та НАЗК щодо розробки та реалізації антикорупційних програм у закладах вищої освіти. Зокрема, йшлося про спільну роботу над створенням та поширенням роз’яснень у вишах з питань запобігання корупції, проведення відповідних виховних, освітніх та наукових заходів.

  «Цим меморандумом ми хочемо насамперед засвідчити наміри про співпрацю. Зараз ми відчуваємо необхідність у певній, навіть просвітницький, кампанії, яка допомогла б усім учасникам освітнього процесу в університетах розуміти вимоги, які ставить перед ними антикорупційне законодавство. І це не стільки питання розуміння вимог законодавства, скільки захисту своїх прав загалом», - повідомила Лілія Гриневич.

  Очільниця НАЗК, погодившись, додала, що є багато питань, які для розуміння потребують ретельнішого вивчення.

  «Наприклад, питання конфлікту інтересів часто потребує додаткового роз’яснення. Є проблеми з правильним тлумаченням питання приватного інтересу», - зазначила Наталія Корчак.

  Вона наголосила, що ще одним важливим завданням співпраці НАЗК та МОН має стати робота з молодим поколінням, підготовка майбутніх фахівців, які розумілись би на питаннях антикорупційного законодавства та протидії корупції.

  «Я сказала б, що це найважливіше та найамбітніше завдання. Але тут нам найбільше потрібна ваша допомога. На жаль, ми самі не зможемо потягнути завдання з розробки програм та модулів для протидії корупції. Ми готові дати вам наш досвід та можливості, але для того щоб наповнити ці програми якісним змістом, нам потрібні ваші фахівці», - розповіла Міністр.

  Нагадуємо, що Колегія МОН схвалила Дорожню карту інтеграції України до Європейського дослідницького простору (ERA-UA), що відбуватиметься за шістьма основними пріоритетами.