• In English
 • МОН та МВС ініціювали створення робочої групи, що займатиметься військово-патріотичним вихованням
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 12 січня 2022 року о 17:54

  11 січня Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет та Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський обговорили розвиток військово-патріотичного виховання молоді в Україні.

  У робочій зустрічі очільників та представників органів виконавчої влади також взяли участь Міністр оборони Олексій Резніков та перший заступник Міністра у справах ветеранів Олександр Порхун.

  «Наразі у закладах освіти вже існує низка ініціатив військово-патріотичного виховання, які реалізуються спільно з МВС, Міноборони та Мінветеранів. Проте всі вони потребують систематизації з урахуванням, зокрема, морального, правового напряму формування особистості», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

  Сторони домовились про координацію зусиль та забезпечення взаємодії між органами державної влади щодо військово-патріотичного виховання молоді. Зокрема, буде створено робочу групу, яка зможе випрацювати комплексний підхід до військово-патріотичного виховання в державі.

  «З 1 січня набрав чинності Закон України «Про основи національного спротиву». Він передбачає, що у закладах освіти мають бути створені відповідні курси, які сформують базові військові навички та багато іншого. Тому нам потрібно об'єднати й скоординувати зусилля для того, щоб механізм військово-патріотичного виховання дійсно працював», – зазначив Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

  Як відомо, закон «Про основи національного спротиву», ухвалений торік, зокрема передбачає можливість створювати добровольчі формування територіальних громад.

  Нагадаємо, 5 січня стартувала реєстрація на пробне ЗНО-2022.