• In English
 • МОН та Держенергоефективності започаткували співпрацю для підвищення енергоефективності у сфері освіти
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 17 вересня 2021 року о 14:45

  Сьогодні, 17 вересня 2021 року, відбулося укладання Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України та Міністерством освіти і науки України. Документ підписали заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук та Голова Держенергоефективності Валерій Безус.

  Церемонія підписання відбулася за участю Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета і Міністра енергетики України Германа Галущенка.

  “За сприяння Президента України та Уряду МОН активно впроваджує реформи у сфері освіти і науки країни. Важливою складовою трансформації є підвищення ефективності використання державного майна, що перебуває у підпорядкуванні МОН. Сьогоднішня зустріч – ще один важливий крок до оновлення закладів, зокрема професійної (професійно-технічної) та вищої освіти”, – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

  У результаті співробітництва сторони очікують наступні результати:

  • зменшення видатків на оплату енергоносіїв та комунальних послуг закладами освіти;
  • покращення інвестиційної привабливості заходів та проектів з підвищення енергоефективності;
  • збільшення кількості енергоефективних будівель у сфері освіти.

  За даними реєстру об’єктів державної власності, у сфері управління МОН на балансах закладів освіти перебуває понад 1 тис. будівель гуртожитків загальною площею понад 5 млн кв. м та близько 2,5 тис. навчальних корпусів загальною площею понад 8 млн кв. м.

  Співпраця у цьому питанні з Держенергоефективності відкриває для закладів освіти нові можливості, що сприятимуть покращенню якості освітнього процесу, зниженню витрат на енергоносії та інші комунальні послуги.

  Сторонами також домовлено співпрацювати у питаннях впровадження енергоефективних проектів, що дозволять залучати висококваліфікованих фахівців до планування та здійснення заходів, які безпосередньо підвищуватимуть енергоефективність у сфері освіти.

  Нагадаємо, стартував запуск нової хвилі стартап-руху в закладах вищої освіти «Підприємницький університет».