• In English
 • МОН: Обрано 12 переможців українсько-литовського конкурсу наукових проектів – вчені двох країн працюватимуть над цими дослідженнями у 2020-2021 роках
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 08 жовтня 2019 року о 18:36

  Українські та литовські науковці спільно виконуватимуть 12 наукових проектів за кошти держбюджетів своїх країн у 2020-2021 роках. Цей перелік був затверджений під час 8 засідання двосторонньої Українсько-литовської комісії зі співробітництва у сфері науки та технологій, що відбулося сьогодні, 8 жовтня 2019 року, в Києві.

  Спільні дослідження стосуватимуться лікування хвороб, екології, нових матеріалів та технологій, енергозбереження тощо. У проектах братимуть участь 8 українських вишів та 4 наукові установи з різних регіонів України – Києва, Одеси, Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Харкова.

  «Литва є нашим стратегічним партнером за багатьма напрямами. Так, у сфері науки ми маємо вже 26 років продуктивного діалогу та успішної співпраці. За цей час наші науковці разом впровадили 38 проектів плюс зараз завершують роботу в 13 спільних проектах, розрахованих на 2018-2019 роки. За кількістю проектів це другий показник серед усіх країн, з якими зараз виконуємо двосторонні дослідження, більше маємо лише з Польщею», – зазначив перший заступник Міністра освіти і науки України Юрій Полюхович, який є головою української частини Комісії.

  Він нагадав, що конкурс на 2020-2021 роки було оголошено в березні цього року. Загалом на нього надійшло 72 проекти від 53 вишів, 18 наукових установ та 1 лабораторії. Усі вони пройшли незалежну наукову експертизу в обох країнах – саме на основі оцінок експертів комісія приймала рішення про відбір проектів. Це проекти, які з обох сторін одержали найвищі оцінки експертів. Також враховувався регіональний баланс та розподіл за пріоритетними напрямами.

  Нагадуємо, що наступного року Україна та Білорусь знову проведуть спільний конкурс наукових проектів – підписано програму співробітництва на 2019-2022 рр.