• In English
 • Модернізація державних вугледобувних підприємств дозволить вивести їх на рівень беззбитковості, - Ігор Насалик

  Про заходи щодо збільшення видобутку вугілля, модернізацію вугільних шахт та виведення їх на рівень беззбитковості йшлося під час наради Міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика з керівниками вугледобувних підприємств, представниками галузевих профспілок. У нараді взяв участь також народний депутат, член профільного Комітету Верховної Ради України Михайло Бондар.

  Ігор Насалик наголосив, що Міністерство приділяє максимум уваги вугільній галузі. Неодноразово питання підвищення ефективності роботи вугледобувних підприємств було предметом розгляду на засіданнях колегії Міненерговугілля. Водночас відсутність бюджетних коштів на підтримку вугільної галузі призвела до погіршення ситуації та збитковості переважної кількості підприємств. «Без введення нових лав неможливо збільшити видобуток», - переконаний Ігор Насалик. 

  Міністр поставив питання про забезпечення виконання завдань з видобутку вугілля, оптимізації роботи підприємств, модернізації шахт та введення нових лав,  а також ефективності управління, що дозволить збільшити видобуток та забезпечити країну вугіллям. При цьому Ігор Насалик наголосив на важливості підтримки та розуміння Прем’єр-міністром проблем галузі. Виділення коштів у сумі 1 млрд грн під державні гарантії дозволить ввести нові лави та впровадити проекти з технічного переоснащення шахт. 

  Міністр відзначив підприємства, які виконують плани з видобуту вугілля. Це шахта «Південнодонбаська №1», Шахта ім. Сургая,  «Торецьквугілля», «Львіввугілля» та шахта «Надія». Проте він звернув увагу на недоліки, які є у вугільній галузі: нарахування премій за умови невиконання плану, укладення договорів без проведення відкритих торгів, закупівля обладнання за завищеними цінами тощо,  про що свідчать результати аудиту.

  Окреслюючи перспективи розвитку вугільної галузі, Міністр зазначив, що виділення у 2018 році 460 млн грн для заміни та модернізації діючого обладнання дозволить провести заміну 1 810 одиниць та елементів основного стаціонарного обладнання шахт.

  За його словами, за минулий рік завершено процес закриття 5 вугільних шахт, які відпрацювали свій ресурс. 

  Водночас Міністр вважає недоцільною практику, коли кошти, виділені на реструктуризацію, витрачалися за  погодженням з Верховною Радою за іншою статтею бюджетних витрат – на виплату заробітної плати шахтарям, оскільки це стримує процес реструктуризації, що лягає додатковим навантаженням на бюджет у майбутньому. Міністр наголосив на посиленні відповідальності керівників підприємств за господарську діяльність, освоєння виділених кредитних коштів та виведення підприємств на беззбитковість.

  Ситуацію у вугільній галузі охарактеризував заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Анатолій Корзун, окресливши причини, що призвели до зниження за останні 5 років вуглевидобутку у 2,2 раза. Він відзначив, що технічне переоснащення очисних і прохідницьких вибоїв та ефективне управління дозволять вирівняти ситуацію та вивести більшість підприємств на рівень беззбитковості, забезпечить підвищення енергоефективності вугледобувних підприємств та зниження енергоємності видобутку вугілля.

  Керівники профспілок наголосили на недопущенні зловживань на вугледобувних підприємствах та водночас наголосили на  необхідності дотримання права на вчасну виплату заробітної плати.