• In English
 • МКІП: Верховна Рада проголосувала за фінансування об'єктів комунальної форми власності в межах програми «Велика Реставрація»

  Верховна Рада України проголосувала в другому читанні та в цілому за законопроект №5551-2 щодо виділення субвенції для комунальних, обласних та державних закладів. Завдяки цьому законопроекту Міністерство культури та інформаційної політики матиме можливість фінансувати об'єкти комунальної форми власності в межах президентської програми «Велика Реставрація».

  Після прийняття законопроекту № 5551-2 про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо спрямування коштів на ремонтно-реставраційні роботи пам’яток культурної спадщини, МКІП переконане, що об’єкти комунальної форми власності зможуть взяти участь у другому відборі проектів у межах президентської програми «Велика Реставрація».

  «Прийняття законопроекту – це справжня перемога для команди МКІП. Це рішення значно розширює географію проекту, а «Велика Реставрація» має охоплювати всю Україну. Об’єкти, що мають історичну та культурну цінність, повинні розкривати свій потенціал. Тож діємо, аби зберегти нашу культурну спадщину», – прокоментував Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

  Оголошення про початок другого відбору проектів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, у тому числі замках, інших фортифікаційних, оборонних, палацово-паркових комплексах у межах проекту «Велика Реставрація», буде опубліковано на офіційному веб-сайті МКІП.

  Про «Велику Реставрацію»

  «Велика Реставрація» – це програма з відновлення пам’яток культурної спадщини в усіх регіонах України.

  У межах президентської програми «Велике будівництво» проект «Велика Реставрація» передбачає роботи з реставрації, консервації, ремонту на об’єктах культурного значення та пам’ятках культурної спадщини, у тому числі замках, інших фортифікаційних, оборонних, палацово-паркових комплексах.

  Програма «Велика Реставрація» розрахована на 2021-2023 роки та допоможе перетворити об'єкти матеріальної культурної спадщини на один з основних ресурсів розвитку України, а також перетворити об’єкти на туристичні магніти та покращити умови для виховання майбутньої мистецької еліти.

  Реалізацію та координацію програми «Велика Реставрація» здійснює Міністерство культури та інформаційної політики України.