• In English
 • МКІП: У Софії Київській презентували 3D-модель обличчя Ярослава Мудрого


  4 березня 2021 року у Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» презентували 3D-модель обличчя Ярослава Мудрого.

  “Це не чергова версія портрету князя, створена за часів СРСР. А найбільш реальна відтворена модель обличчя завдяки історико-криміналістичній експертизі. Існуючий раніше образ, що прирівнював Київського князя до російських царів – кардинально відрізняється від справжнього”, - прокоментував Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

  Міністр підкреслив, що постать князя була вагомою у розквіті та становленні Київської Русі, як сильної держави і її визнання на міжнародному рівні. Саме тому українці та світ мають знати, як насправді виглядали наші історичні герої.

  Олександр Ткаченко запросив всіх охочих до Софії Київської, щоб особисто познайомитися з реальним образом Ярослава Мудрого.

  Образ князя був відтворений у рамках проекту «Україна. Повернення своєї історії» телеканалу «1+1» у 2017 році (автори — Акім Галімов, Руслан Шаріпов; режисер — Дарія Саричева). Для реконструювання використали метод історико-криміналістичної експертизи на основі моделі черепа, що належав Ярославу Мудрому. Авторами реконструкції є експерт-мистецтвознавець Юрій Шатайло та експерт-криміналіст Андрій Переїденко.