• In English
 • МКІП: Світлана Фоменко обговорила з директором ЦВС ЮНЕСКО співпрацю у сфері захисту культурної спадщини


  11 вересня 2020 року відбулася онлайн-зустріч заступника Міністра з питань європейської інтеграції Світлани Фоменко з директором Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Мехтільд Рьослер.

  Сторони обговорили питання співпраці між Україною та ЮНЕСКО у сфері захисту культурної спадщини.

  Зокрема, під час зустрічі Світлана Фоменко порушила питання затвердження буферної зони Софії Київської та Києво-Печерської лаври та виділення міжнародної фінансової допомоги на створення системи гідрогеологічного моніторингу території Софії.

  Заступник Міністра підкреслила необхідність візиту місії ЮНЕСКО/ІКОМОС для моніторингу збереження цілісності та автентичності історичного центру Львова та надання рекомендацій для створення диференційованих зон з різними режимами висотності та буферної зони.

  Також Світлана Фоменко звернула увагу директора ЦВС ЮНЕСКО на загрозу збереженню українських культурних пам’яток в окупованому Криму, зокрема Ханського палацу у Бахчисараї, і закликала вжити заходи для недопущення співпраці представників світової наукової спільноти з окупаційною владою півострова.

  Українська сторона запросила представників ЮНЕСКО на Міжнародний музейний форум, проведення якого заплановане в Києві у квітні 2021 року.