• In English
 • МКІП: Оргкомітет схвалив план заходів з відзначення 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди

  10 червня 2021 року під головуванням Міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка відбулося друге засідання Оргкомітету з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди.

  У межах відзначення ювілею схвалено план заходів, які мають відбутися у закладах освіти, культури, наукових установах, музеях України. Вони будуть присвячені творчій та культурно-громадській діяльності Григорія Сковороди.

  Також обговорюється реставрація музею Сковороди в Харківській області, ремонт Лохвицького краєзнавчого музею, видання повного зібрання творів Сковороди, запуск сайту про мандрівного філософа, ремонт та будівництво доріг до обʼєктів, повʼязаних з імʼям Григорія Сковороди, встановлення відповідних дорожніх знаків та покажчиків, надання державної підтримки завершенню виробництва фільму патріотичного спрямування “Сковорода” тощо.

  Крім того, розглядається створення сучасної матеріально-технічної бази Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Інституту філософії імені Г. С. Сковороди Національної академії наук України.

  Остаточний план заходів буде затверджений рішенням Кабінету Міністрів України.

  Нагадаємо, що 300-річчя з дня народження видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога Григорія Сковороди відзначатиметься у 2022 році. 5 січня 2021 року Уряд своїм розпорядженням утворив Організаційний комітет з відзначення на державному рівні 300-річчя з дня народження великого українця.