• In English
 • Міжнародний Комітет Червоного Хреста надасть Україні допомогу в боротьбі з поширенням коронавірусу
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 23 березня 2020 року о 20:13

  Міжнародний Комітет Червоного Хреста надасть Україні допомогу в боротьбі з поширенням коронавірусу. Про це заявив Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в рамках онлайн-брифінгу. 

  Міністр зазначив, що ключовим заданням МЗС наразі є сприяння українським громадянам у поверненні на Батьківщину.

  «Наше завдання – допомогти українцям за кордоном і побудувати разом з Міністерством інфраструктури відповідний шлях повернення людей. Насправді, переважну більшість громадян України, які висловили бажання повернутися в Україну, ми вже успішно повернули. Зараз складна ситуація з найбільш віддаленими точками – це Латинська Америка і Тихоокеанський регіон. Причин є декілька: це як і складнощі, пов’язані із згортанням світової логістики, так і не зовсім сумлінне виконання своїх обов’язків деякими туроператорами»,- наголосив Міністр.

  За словами очільника зовнішньополітичного відомства України, сьогодні було ухвалено рішення Уряду, що саме МЗС України координуватиме запити української сторони на отримання відповідної міжнародної допомоги.

  «У цьому контексті вже є гарні новини. Міжнародний Комітет Червоного Хреста готовий відправити до України допомогу у боротьбі з поширенням коронавірусу. Вантаж сформований, зараз ми приступаємо до розроблення логістики його якнайшвидшої доставки в Україну. Ми дякуємо нашим колегам з Комітету Червоного Хреста за відкритість до взаємодії. Сьогодні на засіданні Уряду також було ухвалено рішення, що лише один аеропорт в Україні буде працювати на прийом літаків з-за кордону – це міжнародний аеропорт Бориспіль, оскільки лише там ми зможемо організувати спеціалізований контроль тих, хто повертається», - наголосив Міністр.

  Дмитро Кулеба також анонсував здійснення віртуального візиту до ФРН, який відбудеться завтра, 24 березня, в онлайн-форматі.

  «Світ змінюється, ми маємо можливість запроваджувати нові стандарти дипломатії, і я хочу бути на вістрі цих змін. Саме тому на завтра заплановано здійснення мною віртуального візиту до ФРН, в рамках якого я проведу зі своїм німецьким колегою Г.Маасом повноцінні дипломатичні перемовини», - зазначив очільник МЗС України.