• In English
 • Місія ФАО в Україні вивчає системи запобігання антимікробній резистентності

  В Україні розпочала роботу місія ФАО-ATLASS, яка вивчатиме національну систему боротьби з антимікробною резистентністю (АМР). Початку роботи місії була присвячена зустріч експертів ФАО з представниками українських міністерств та відомств, які працюють з питаннями тваринництва, ветеринарної медицини та безпечності харчових продуктів.

  Від Держпродспоживслужби участь у зустрічі взяв Голова Володимир Лапа, фахівці Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, а також представники Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

  Експерти ФАО наголосили, що основною метою їх роботи в Україні на даному етапі є вивчення ситуації з АМР в нашій державі, яке включатиме збір і аналіз даних для напрацювання подальших рекомендацій. Це дозволить покращити координацію між учасниками процесу та забезпечення ефективного нагляду за АМР в галузі тваринництва.

  Під час місії експерти ФАО планують ознайомитися з роботою лабораторій та вивчити систему контролю за використанням антибіотиків у тваринництві. Для цього застосовуватимуться спеціальна система оцінки – ATLASS.

  Місія працюватиме в Україні впродовж тижня. Після цього буде сформований та переданий українській стороні відповідний звіт.

  Як повідомили експерти ФАО, оцінка національної системи запобігання антимікробній резистентності з 2016 року вже проведена у 24 країнах світу.


  Довідково

  Антибіотикорезистентність – здатність мікроорганізмів протистояти дії протимікробних препаратів, зокрема антибіотиків. Стійкість до антибіотиків розвивається, коли внаслідок застосування антибіотиків змінюються бактерії: бактерія стає нечутливою до антибіотиків, які використовуються для лікування спричинених нею інфекцій.