Мирослав Продан: Оновлена система СМКОР не викликає нарікань бізнесу

Державна фіскальна служба України, опубліковано 19 червня 2018 року о 12:19

З початку функціонування оновленої системи блокування податкових накладних значно зменшилась кількість зупинених документів. Про це повідомив в.о. Голови Державної фіскальної служби Мирослав Продан.

За його словами, з березня цього року кількість зупинених податкових накладних/розрахунків коригування становить 0,3% від загальної кількості поданих на реєстрацію документів.

«Після переходу механізму формування критеріїв ризиків, по яких блокуються податкові накладні, до фіскальної служби нарікань від бізнесу фактично не надходить, кількість скарг зменшилася в сотні разів, при цьому нарахування по податку на додану вартість збільшились на 1,1 млрд грн щомісячно, що є понад очікування», - підкреслив Мирослав Продан.

Загалом з початку функціонування другого етапу механізму зупинення реєстрації податкових накладних СМКОР оброблено 52,8 млн податкових накладних/розрахунків коригування з обсягом постачання товарів/послуг на загальну суму 1,9 трлн грн, у тому числі ПДВ - 396,8 млрд грн.

З них 99,7%, або 52,2 млн податкових накладних/розрахунків коригування на загальну суму ПДВ 379,1 млрд грн, зареєстровані після проведення перевірок на відповідність «відсікаючим» ознакам та показникам, які визначають позитивну податкову історію.

Зупинено реєстрацію 147,9 тис. податкових накладних/розрахунків коригування на загальну суму ПДВ 3,1 млрд грн.

Порівняно з минулорічною системою блокування податкових накладних, кількість документів, які зупиняються, суттєво зменшилася – на 118,4 тис. податкових накладних в середньому за місяць.