• In English
 • Миргород та Кролевець долучилися до процесу децентралізації системи держархбудконтролю
  Державна архітектурно-будівельна інспекція України, опубліковано 20 квітня 2018 року о 16:04

  У рамках децентралізації системи держархбудконтролю нові містобудівні повноваження отримало ще два міста України. Під час круглого столу з мерами міст Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев, Миргородський міський голова Сергій Соломаха і Кролевецький міський голова Олександр Бобровицький підписали відповідні акти передачі справ.

  «Відсьогодні вже 94 громади України самостійно контролюють містобудівні процеси на своїй території. І хоча процес децентралізації наразі йде не так активно, як це було на початку реформи, однак він все ж таки триває та демонструє позитивні результати. Для Миргорода та Кролевця нові функції - це додаткова можливість розвивати малий та середній бізнес, створювати комфортні умови та надавати якісні адміністративні послуги у сфері будівництва своїм жителям. Держархбудінспекція у роботі з суб’єктами містобудування дотримується принципів відкритості, прозорості та постійного діалогу. Сподіваюся, що і ці нові інспекції працюватимуть за такими ж стандартами. Адже це єдиний можливий шлях якісного розвитку галузі», - зауважив Олексій Кудрявцев.

  Громадам передано повноваження щодо об’єктів незначного класу наслідків. Це приватне житло, господарські споруди, дачні будинки, невеликі бізнес-об’єкти, тобто переважна частина будівництва цих населених пунктів.

  Новоутворені органи реєструватимуть дозвільні документи на початок виконання будівельних робіт, проводитимуть перевірки на будмайданчиках та прийматимуть готові об’єкти в експлуатацію. Крім того, інспекції матимуть право зупиняти самочинні будівництва та притягувати порушників законодавства до відповідальності.

  З усіх питань, що стосуються державного архітектурно-будівельного контролю у місті Кролевець, можна звертатися до новоутвореного органу за адресою: вул. Грушевського, 19, а у місті Миргород – за адресою: вул. Старосвітська, 22/5.