• In English
 • МІП представляє Україну на Всесвітньому саміті з питань інформаційного суспільства у Женеві
  Міністерство інформаційної політики України, опубліковано 20 березня 2018 року о 17:34

  19 березня у Женеві (Швейцарія) розпочав роботу Всесвітній саміт з питань інформаційного суспільства (WSIS). Форум відбувається під егідою Міжнародного союзу електрозв‘язку (ITU) за участю представників урядів, громадськості, міжнародних організацій, наукового співтовариства та провідних інформаційно-комунікаційних компаній світу.

  Цей масштабний захід, який вже 15 років поспіль є ключовою світовою платформою для обміну досвідом у сфері технологій, інформації та комунікацій, триватиме до 23 березня.

  Від України на саміт цього року прибула делегація у складі першого заступника Міністра інформаційної політики Еміне Джапарової, а також представників Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації і Комітету Верховної Ради з питань інформатизації та зв’язку.

  Під час відкриття сесії WSIS генсек ООН Антоніу Гутерреш заявив, що головною метою світової спільноти в рамках Порядку денного для сталого розвитку світу (2030 Agenda for Sustainable Development) є поєднання того, що неможливо поєднати - connecting the unconnectable. «Це саме те, чим повсякденно займається команда Міністерства інформаційної політики України», - зазначила Еміне Джапарова.

  За її словами, основною метою форуму є розвиток інформаційного суспільства на основі сучасних технологій, забезпечення безперешкодного доступу до інтернету, мобільного зв’язку та інших телекомунікацій.

  «Тільки за останні три роки, наприклад, ціни на мобільний зв’язок у світі зменшилися в половину. Головною рушійною силою розвитку мережі є молодь, люди віком від 15 до 24 років. У розвинених країнах 94% молодих людей користуються інтернетом, в тих, що розвиваються, - 67%. Тобто нам є ще куди рости», - говорить перший заступник Міністра.

  Еміне Джапарова додала, що Україна сьогодні теж активно розвиває комунікаційні технології та розширює їх покриття. «Єдине, що ми зараз зазнаємо збройної агресії з боку Росії. І на лінії фронту ці технології агресор часто використовує проти нас. У зв’язку з цим питання безпеки є для нас найбільш актуальним», - додала вона.

  Відзначимо, що Еміне Джапарова виступить на саміті з доповіддю, підготовленою разом із Національною радою з питань телебачення та радіомовлення. Доповідь стосуватиметься проблеми інформаційної блокади, штучно створеної окупаційною владою РФ, відключення українських телеканалів, блокування доступу до ЗМІ, незаконного мовлення російських телерадіоорганізацій на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь та незаконного мовлення на Донбасі.