• In English
 • МІП: Організатори та артисти відзвітували про Другий фестиваль української музики «Твоя країна fest»
  Міністерство інформаційної політики України, опубліковано 31 липня 2019 року о 10:51

  30 липня 2019 року у прес-центрі УНІА «Укрінформ» відбулася звітна прес-конференція за підсумками Другого фестивалю української музики «Твоя Країна fest», який пройшов за підтримки Міністерства інформаційної політики України.

  Організатори та артисти поділилися враженнями від цьогорічного фестивального туру, а також розповіли про плани розширити географію та формат фестивалю.

  Державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко наголосив на ключових цілях і концепції проекту та зазначив: «Суть цих заходів – популяризація української мови, української музики, культури – всього українського в містах на прикордонні, де є велика кількість людей, яким потрібний український контент. Звичайно, це не тільки про музику, концерти, Фому, Бурмаку чи «СКАЙ» – це також про все те, що ми називаємо українською ідентичністю. Під час концертів ми поширювали книги, брошури, розповідали про історію та культуру України. Без перебільшення, це справді знакова подія у житті невеликих прикордонних міст».

  Лідер гурту «Мандри» Сергій Фоменко наголосив, що важливою особливістю концертів було поєднання живого спілкування і музики: «Крім культури і мови, це ще і комунікація українців у легкій приємній атмосфері фестивалю. Насправді, це повний міф про те, що люди, які живуть у Чорноморську або Бердянську, відрізняються від людей, що живуть у Мукачево чи, наприклад, у Шостці чи Коростені. Люди прагнуть позитиву і щоб все було добре. Скрізь, де ми виступали, люди прагнуть відчувати себе учасниками країни Україна. І немає ліпшого варіанту, ніж культура, музика, яка є універсальним мистецтвом».

  Народна артистка України Марія Бурмака розповіла, що для артистів важливим було те, що аудиторія, особливо в південних містах, дуже добре сприймала українські пісні попри те, що виступи саме українських гуртів там відбуваються дуже рідко: «В межах нашої країни українці відпочивають або в Одесі, або в трьох курортних містах – Бердянську, Скадовську, Чорноморську, і, як правило, в цих містах концертів українських гуртів раніше взагалі не було. До нас підходили та дякували саме за такий фестиваль, його направленість. Люди співали разом з нами».

  Виконавчий продюсер фестивалю Юрій Кошель подякував усім, хто працював над концертним туром, та відзначив, що формат фестивалю у цьому році був доволі непростий, особливо в організаційному плані, втім, це не завадило провести його на високому рівні.

  Цікавою несподіванкою стало музичне завершення звітної прес-конференції – імпровізований дует Сергія Фоменка та Марії Бурмаки, які наживо виконали кілька українських пісень.

  Нагадаємо, що цьогорічний фестиваль «Твоя країна fest» проходив з 15 червня по 4 липня в семи містах України – Коростені, Чернігові, Мукачеві, Шостці, Бердянську, Скадовську та Чорноморську.

  У фестивалі брали участь Сергій Фоменко (Фома) та гурт «Мандри», гурти «Друга ріка» та «СКАЙ», Марія Бурмака, Іванка Червінська, Оксана Муха, гурти «Джипсі Лір» та «Вася Клаб».

  Головна мета фестивалю – об’єднання територіальних громад, різновікової та різнонаціональної аудиторії прикордонних та віддалених міст України шляхом культурної комунікації, популяризація української мови, збереження та розвиток духовно-моральних цінностей.