• In English
 • МІП: Обговорено розбудову системи кризових комунікацій в Україні
  Міністерство інформаційної політики України, опубліковано 22 червня 2018 року о 13:51

  21 червня 2018 року у прес-центрі ІА «Укрінформ» відбулася експертна дискусія на тему «Розбудова системи кризових комунікацій в Україні», організована Міністерством інформаційної політики України та Центром стратегічних комунікацій StratCom Ukraine. Захід зібрав журналістів, фахівців з комунікацій, моніторингу, репутаційного менеджменту, експертів НАТО, Посольства Великої Британії, Консультативної місії Європейського Союзу в Україні.

  Валентин Петров, керівник Служби з питань інформаційної безпеки Апарату Ради національної безпеки і оборони, наголосив на необхідності розбудови системи кризових комунікацій: «У час російської агресії Україна має активно розбудовувати свою спроможність в інформаційній сфері, в першу чергу спроможність комунікувати в умовах кризи. Це передбачено в стратегічних документах, таких як Стратегія національної безпеки України та Доктрина інформаційної безпеки України».

  Учасники заходу обговорили поточний стан забезпечення кризових комунікацій в органах державної влади в Україні та висловили пропозиції щодо розбудови комплексної системи комунікацій в умовах кризової ситуації в Україні.

  «Ключова проблема під час урегулювання кризової ситуації – це відсутність комунікаційної складової в процесі прийняття стратегічних рішень для урегулювання кризової ситуації. Тому наше основне завдання – зробити кризові комунікації частиною цього процесу. Для цього необхідно забезпечити чіткий механізм координації комунікації між суб’єктами, залученими до урегулювання кризової ситуації», – зазначила Аліна Фролова, радник Міністра інформаційної політики України.

  Під час експертної дискусії були представлені результати аудиту сфери кризових комунікацій, проведеного Національним інститутом стратегічних досліджень України.

  Так, за підсумками аудиту встановлено, що комунікаційна складова не завжди враховується під час прийняття стратегічних рішень щодо розв’язання кризової ситуації; практично відсутні докризові комунікації, спрямовані на упередження чи зменшення негативного впливу кризи, та посткризові комунікації. При цьому існує велика кількість протоколів та процедур для взаємодії різних відомств за умов кризових ситуацій, проте на практиці більшість з них не застосовується.

  Виходячи з цієї проблематики, Міністерство інформаційної політики спільно зі StratCom Ukraine розробило проект Концепції розвитку системи кризових комунікацій. Під час розробки дизайну системи кризових комунікацій було проведено робочі сесії з міжнародними експертами з Урядового комунікаційного офісу Великої Британії (UK GCS), Департаменту публічної дипломатії міжнародного секретаріату НАТО, Уряду Литви.

  Проект розбудови кризових комунікацій в Україні реалізується в рамках Дорожньої карти Партнерства зі стратегічних комунікацій між РНБО та НАТО.