• In English
 • МІП: На міжнароднародному форумі в Києві окреслено найважливіші питання щодо окупованої території
  Міністерство інформаційної політики України, опубліковано 27 лютого 2018 року о 15:12

  26 лютого 2018 року проведено першу звітну панельну дискусію «Окупація 2014-2018. Політика державної влади України» у рамках ІV Міжнародного форуму «Окупований півострів: чотири роки опору».

  Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова зазначила, що опір Криму змінив кримінальний кодекс РФ та доповнив його новою статтею із можливістю ув’язнити будь кого, хто вважає Крим українським. «Це опір, через який 64 українця стали бранцями Кремля, а більше сотні неповнолітніх дітей виховується без батька; опір, що, зрештою, не дозволяє російській пропаганді переконати світ у щасливій дійсності без війни», - сказала Еміне Джапарова.

  Перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юсуф Куркчі окреслив найважливіші питання, які стосуються інформаційної політики. Зокрема зазначив: «Наша діяльність направлена як на економічну проблему, так  і на політичну, а також на те, щоб наші громадяни не втрачали зв’язок з окупованими територіями і отримували мобільні та реальні умови такої підтримки».

  Володимир Ковтунець, Перший заступник Міністра освіти та науки України, у своїй доповіді зазначив: «Іде боротьба за молодь. Наше завдання полягає в тому, щоб молодь Криму могла здобути повноцінну вищу освіту». Він додав: «Таврійський національний університет імені В. Вернадського успішно працює в Києві. Ми безперечно маємо сприяти більшій популяризації і доступності освіти для кримлян».

  Анатолій Петренко, заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції, генерал-лейтенант зазначив: «З точки зору розбудови нашої національної спроможності в сфері оборони, то це здійснюється в рамках оборонної реформи та виконання низки державних заходів. Маю сказати, що відроджується потенціал військово-морських сил».

  Довідково

  Міжнародний форум «Окупований півострів: чотири роки опору» відбувався в рамках загальнонаціональної комунікаційної кампанії МІП. Окрім цього, відкрито фотовиставку та здійснено презентацію документального фільму про політичних в’язнів Кремля, бордову кампанію «Бранці Кремля», виготовлено брошуру «Бранці Кремля», відеоролик, як соціальну рекламу.