• In English
 • МІП: Мітинг-спротив російській окупації 5 березня 2014 року - останній мирний захід у Донбасі
  Міністерство інформаційної політики України, опубліковано 07 березня 2018 року о 13:56

  5 березня 2018 року в ІА "Укрінформ" відбулася панельна дискусія "Чотири роки громадянського спротиву Донбасу російській окупації".

  У своєму виступі перший заступник Міністра інформаційної політики Еміне Джапарова зазначила, що 5 березня навесні 2014 року відбулися знакові й одночасно трагічні події на Донбасі. "Мітинг 5-го березня 2014 року став фактично останнім мирним заходом у Донецьку. Вже через декілька днів з’являються перші жертви – гине відомий патріот і активіст Дмитро Чернявський. Незважаючи на це, мирні люди продовжували свою боротьбу", - сказала Еміне Джапарова.

  Ігор Козловський, український учений-релігієзнавець, колишній заручник угруповання ДНР зазначив, що  на окупованій території Донецької та Луганської областей досі залишається велика кількість людей, відданих Україні, яких не вдалося зламати.

  Він додав: "У СІЗО я постійно зустрічав людей, які своєю позицією та поведінкою постійно підкреслювали те, що вони є патріотами України. Вони ризикували, і цей ризик призвів до того, що їх заарештували".

  Під час панельної дискусії відбулася презентація унікальних відеороликів, присвячених першим датам громадянського спротиву на Донбасі – «живі» історії людей, справжніх громадян своєї країни, які першими стали на захист держави від російської окупації.

  5 березня є знаковою датою для нашої держави – це День громадянського спротиву Донбасу російській окупації. Саме в цей день на центральній площі Донецька зібралася величезна кількість донеччан-патріотів, які сміливо й відкрито вийшли на підтримку єдності України. У тих складних, невизначених умовах, абсолютно беззахисні мирні люди розпочали боротьбу за Єдину Україну, за її європейське майбутнє.

  Вже за два місяці ця мирна боротьба переросла у громадсько-військовий спротив, який триває й досі.