• In English
 • Мін’юст захищає земельні права громадян незалежно, відкритий ринок землі чи ні
  Міністерство юстиції України, опубліковано 21 березня 2018 року о 12:42

  Міністерство юстиції постійно працює над захистом земельних прав громадян і повинно бути готовим робити це ефективно незалежно від того, чи буде продовжено мораторій на продаж сільгоспземель в Україні, чи ні. Про це заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова сказала під час виступу у Вашингтоні на 19-й щорічній конференції «Земля і бідність: управління земельними активами у взаємопов’язаному світі», яку організовує Світовий банк.

  «Сьогодні в Україні існує обмеження у вигляді мораторію на продаж сільськогосподарських земель, воно нерідко стає предметом політичних спекуляцій. Скільки б ми не говорили про терміни такого мораторію, ми повинні розуміти тимчасовість такого заходу. І саме тому Мін’юст як виконавчий орган влади повинен у будь-який момент бути готовим до його зняття, щоб і у цій ситуації забезпечити державний захист земельних прав», - сказала Олена Сукманова.

  Заступник Міністра наголосила, що сьогодні головними напрямками державної політики у сфері земельних відносин є підвищення рівня захисту права власності на землю, забезпечення ефективної взаємодії між державними реєстрами, децентралізація функцій державної реєстрації, наповнення державних реєстрів, забезпечення максимального рівня технічного захисту баз даних реєстрів та збільшення кількості он-лайн сервісів.

  Олена Сукманова також розповіла учасникам конференції про Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, яка діє при Мін‘юсті. «Високий рівень захисту прав власності є запорукою привабливого інвестиційного клімату. Саме для того, щоб швидко і ефективно захищати майнові права громадян і бізнесу, і була створена ця комісія, яку в народі називають антирейдерською», - сказала заступник Міністра. Вона наголосила, що Комісія розглядає скаргу максимум 45 днів та відновлює записи в реєстрах відразу після прийняття рішення. Олена Сукманова зазначила, що у 2017 році Комісія задовольнила понад 600 скарг, відновивши права на 8,5 тисячі гектарів землі і 130 тисяч метрів квадратних нерухомості.