• In English
 • Мін’юст та Держенергоефективності розглядають можливості реалізації ЕСКО-проектів для підвищення енергоефективності об’єктів міністерства

  У Мін’юсті на спеціалізованому семінарі Голова Держенергоефективності Сергій Савчук презентував переваги впровадження ЕСКО-механізму на об’єктах міністерства (адміністративні будівлі, територіальні управління, інститути, виправні колонії та інші).

  «Приємно, що Міністерство юстиції України увійшло у десятку перших центральних органів виконавчої влади, які проявили зацікавленість щодо енергосервісу та вирішили більш детально ознайомитися із перевагами цього механізму», – прокоментував Сергій Савчук.

  Так, Мін’юстом спільно з Держенергоефективності вже зібрано та оприлюднено перелік потенційних ЕСКО-об’єктів до уваги інвесторів (http://saee.gov.ua/sites/default/files/2_ESCO_objects_Locals_Central_buld_09_11_18_0.xlsx).

  Тепер на спільному семінарі представники Держенергоефективності спільно з  інвесторами надали детальні роз’яснення фахівцям міністерства та його територіальним управлінням щодо законодавчої бази і процедури укладання ЕСКО-договорів.

  Варто зауважити, що енергосервіс вже добре зарекомендував себе у бюджетній сфері: сьогодні у 18 регіонах країни впроваджуються понад 330 ЕСКО-договорів на загальну суму контрактів більше 430 млн гривень. Економія енергоспоживання за різними проектами становить від 15% до 70%.

  «Що стосується міністерств та відомств, то завдяки співпраці з Держенергоефективності укладено перші 8 ЕСКО-договорів у Міносвіти, Держводагентстві, Держстаті,  – повідомив Сергій Савчук. – Наприклад, у центральній будівлі Держстату планується встановити ІТП та зменшити споживання теплової енергії на 24% на рік».

  Отже, енергосервіс дозволить Мін’юсту:

  - залучити інвесторів в термомодернізацію об’єктів міністерства;

  - заощадити бюджетні кошти на оплаті комунальних рахунків.