• In English
 • Мінветеранів узагальнює кращі практики для створення інноваційної системи психологічної реабілітації захисників, – Інна Драганчук
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 13 січня 2022 року о 17:42

  Заступник Міністра у справах ветеранів України Інна Драганчук з робочою поїздкою відвідала центри соціально-психологічної реабілітації (ЦСПР) у Київській області, які підпорядковані Мінветеранів та надають відповідні послуги українським захисникам, членам їхніх сімей та родинам загиблих воїнів.

  Мета поїздки – узагальнити інформацію щодо поточного стану справ у ЦСПР в межах створення в Україні інноваційної системи психологічної системи реабілітації та допомоги ветеранам, що є одним із пріоритетів діяльності Міністерства на 2022 рік.

  Так, під час відвідин Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації його директор Людмила Бойко ознайомила з матеріально-технічною та кадровою базою закладу. Вона розповіла, що Центр тривалий час надає майже весь комплекс послуг ветеранам та членам їхніх родин. У закладі можна отримати безкоштовну кваліфіковану психологічну допомогу стаціонарно та на виїзді, працює відділ кризових ситуацій, реабілітаційна студія арт-терапевтичних методик, школа самодопомоги, служби соціальної та правової підтримки. Крім того, на базі ЦСПР реалізуються освітні та фізкультурно-оздоровчі програми, проводяться тренінги та семінари.

  «Завдання нашого Центру – професійно та якісно надавати весь комплекс послуг з соціально-психологічної реабілітації на місцях. Дуже важливо, щоб вони були у кожній громаді. Щоб людина не їхала за 500 кілометрів, а мала змогу отримати кваліфіковану допомогу поряд з місцем проживання», – зазначила очільник Бородянського ЦСПР.

  Заступник директора Іванківського центру соціально-психологічної реабілітації Людмила Шелест поінформувала про особливості роботи закладу, модель застосування комплексного підходу до надання допомоги українським ветеранам та членам їхніх сімей – соціально-психологічної, інформаційної, правової, фізкультурно-оздоровчої роботи, залучення до суспільного життя.

  На його базі також працює музей АТО, де представлено багато особистих речей учасників російсько-української війни. Крім того, діють футбольний клуб «Іванків-АТО» та шахово-шашковий клуб – регулярно проводяться матчі й турніри за участі українських ветеранів.

  «Наразі ми розробляємо механізм, який дозволить зібрати кращі практики, напрацьовані на місцях, для створення нової інноваційної системи психологічної системи реабілітації та допомоги ветеранам, – зазначила Інна Драганчук за підсумками візиту до ЦСПР Київської області. – Адже українські фахівці за вісім років війни мають унікальний практичний досвід із соціально-психологічної реабілітації учасників бойових дій та їхніх родин. Ці рішення, а також міжнародні кейси будуть обов’язково застосовані в майбутній системі».

  Зазначимо, що відповідно до Указу Президента України у всіх областях до 2023 року будуть створені сучасні реабілітаційні центри, де надаватимуть послуги військовослужбовцям і ветеранам.

  Розвиток системи реабілітаційної допомоги є одним з пріоритетних завдань Уряду на 2022 рік. Так, на нараді щодо реалізації програм з реабілітаційної допомоги у поточному році Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив на тому, що система реабілітації в Україні має стати доступною для кожного громадянина, а комплексний підхід до надання всіх видів реабілітаційної допомоги є головною складовою у питанні реформування програм реабілітаційної допомоги.

  Проект також реалізовуватиметься в рамках Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Стратегія передбачає візію суспільства без обмежень, в якому забезпечуються рівні права та можливості для всіх людей у самореалізації, зайнятості, пересуванні, сервісах, здобутті освіти, спілкуванні, дозвіллі, розвитку.