Міністерство у справах ветеранів України продовжує розширювати мережу Центрів ветеранського розвитку. Такий заклад відтепер функціонуватиме й у місті Тернопіль. Це вже 16-й за ліком центр в Україні, а базою для нього став Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка.
Центр ветеранського розвитку є безбар’єрним та адаптивним. Тут ветерани та ветеранки, ветерани і ветеранки з інвалідністю зможуть здобути нові знання та пройти перепідготовку, отримати психологічну, соціальну, юридичну та іншу допомогу у рамках реінтеграції до цивільного життя.
Також центр у Тернополі стане майданчиком для підготовки фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб.
Центри ветеранського розвитку є важливою складовою у процесі формування й реалізації державної політики у сфері професійної адаптації, зайнятості ветеранів війни, членів їхніх сімей та родин загиблих Захисників і Захисниць, зазначив заступник Міністра у справах ветеранів України Максим Кушнір під час урочистого відкриття Центру.
Зокрема, у держбюджеті на 2024 рік закладено видатки на фінансування заходів із професійної адаптації ветеранів війни та членів їхніх сімей у сумі 71,0 млн грн.
“Мінветеранів докладає максимум зусиль, щоб наші воїни, які повертаються до цивільного життя, мали змогу стати економічно активними та фінансово незалежними. Це є запорукою швидкого відновлення України після завершення війни. Вдячний, що Тернопільський національний педагогічний університет долучився до нашого проекту. Впевнений, ваш Центр буде популярним і успішним”, — наголосив Максим Кушнір.
Нагадаємо, Мінветеранів створює Центри ветеранського розвитку на виконання Плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, що реалізується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.
Заклади вже відкриті у: