• In English
 • Мінветеранів та Українська професійна кіберспортивна асоціація підписали меморандум про співпрацю
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 10 листопада 2020 року о 18:14

  Заступник Міністра у справах ветеранів України Ігор Безкаравайний переконаний, що заняття кіберспортом може стати мотивацією для ветерана повернутися у соціум. Про це він заявив сьогодні, під час прес-конференції, присвяченої старту розвитку кіберспорту серед ветеранів.

  За словами заступника Міністра, частина ветеранської спільноти виявила неабияку зацікавленість до кіберспортивної дисципліни, і підписання меморандуму – перспективний крок в напрямку реабілітації та соціалізації ветеранів через заняття кіберспортом.

  «Ми вирішили проекспериментувати з цим напрямком і спробувати його як інструмент соціалізації та повернення ветеранів до мирного життя. В подальшому ми спостерігатимемо, як ветерани сприйматимуть цей напрям, і відповідно розвиватимемо взаємодію. Наразі завдяки спільним зусиллям вже створено ветеранську команду, яка вже має певні успіхи», - зазначив Ігор Безкаравайний.

  Він також додав, що важливою умовою повернення ветеранів та ветеранок до нормального соціального життя є мотивація.

  «Мотивація – це чому ветеран має повертатися в цей соціум, чому йому потрібно прикладати зусилля для того, щоб відчувати себе комфортно в соціумі. Якщо заняття кіберспортом можуть стати цією мотивацією для ветерана - ми зобов’язані використовувати такі інструменти для повернення ветеранів та ветеранок до активного суспільного життя», - зазначив Ігор Безкаравайний.

  В свою чергу голова правління Української професійної кіберспортивної асоціації Олександр Кохановський розповів, що кіберспорт - це сервіс, який може допомагати людям абсолютно в різних напрямках.

  «Наразі ми розпочали пілотний проект з командою ветеранів, який хочемо масштабувати по всій Україні. Також ми плануємо відкривати кіберспортивні академії, в яких військовослужбовці та учасники бойових дій зможуть навчатися безкоштовно. Це реальний шанс пройти професійну переорієнтацію та стати тренером або менеджером кіберспортивної команди. Надалі плануємо випускати фахівців в сфері маркетингу, медіа, дизайну», - зазначив Олександр Кохановський.

  Також під час прес-конференції капітан команди ветеранів «Відповідність Ліги» з дисципліни CS:GO Гринюк Євгеній розповів, що спробувати себе в цьому виді спорту йому запропонував побратим, який розповів про створення ветеранської команди з кіберспорту.

  «На перших тренуваннях спочатку було складно та незрозуміло, але згодом після кількох занять з тренером, мені та усім хлопцям по команді сподобалось. Кіберспорт - це соціальний спорт, який розвиває не тільки реакцію, а і мислення, допомагає швидко приймати рішення в різних ситуаціях», - розповідає капітан першої ветеранської команди з кіберспорту.