• In English
 • Мінветеранів та представники ветеранської спільноти обговорили формування української національної та громадянської ідентичності
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 26 січня 2022 року о 14:42

  У вівторок, 25 січня, у Міністерстві у справах ветеранів України відбулась робоча зустріч з представниками ветеранської спільноти щодо формування української національної та громадянської ідентичності через систему національно-патріотичного виховання.

  У зустрічі взяли участь керівники профільних підрозділів та експертних груп Мінветеранів, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, Міністерства культури та інформаційної політики, Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, представники Громадської ради при Мінветеранів та ветеранських громадських організацій.

  Одним з важливих для обговорення питань на зустрічі стало законодавче унормування сфери формування української національної та громадянської ідентичності через систему національно-патріотичного виховання (проект Закону України «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності»).

  Радник Міністра у справах ветеранів України Василь Павлов зазначив, що Мінветеранів долучається до політики формування та утвердження громадянської ідентичності, адже ветеран – це громадянин, який реалізував свої права та обов’язки, захищаючи країну, і може передати унікальний досвід.

  «Наразі в Україні триває гібридна війна. Боротьба йде не тільки за територію та ресурси, а й за свідомість та ідентичність – ким себе визнає людина та спільнота. Потрібно, щоб українці вчилися критичному мисленню, отримували правдиву інформацію, пам’ятали історію і знали про героїчні вчинки сучасників. Це передбачено в Указах Президента України та документах Уряду, які регламентують процеси формування у населення української національної та громадянської ідентичності через систему національно-патріотичного виховання», – сказав Василь Павлов.

  Він також наголосив, що цьогоріч вперше в історії Мінветеранів у кошторис відомства закладено фінансування національно-патріотичного виховання, та закликав учасників зустрічі активно долучатися до співпраці з Міністерством, надавати свої пропозиції.

  Представниця групи з розробки законопроекту – начальник відділу національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту Ольга Євтушок зауважила, що наразі є запит від сучасної молоді щодо модернізації національно-патріотичне виховання в Україні.

  «У законопроекті чітко визначені цінності, на основі яких має формуватися система національно-патріотичного виховання. Це – самобутність, соборність, воля та гідність», – розповіла вона.

  Експерт у сфері національно-патріотичного виховання Товариства сприяння обороні України Микола Ляхович підкреслив важливість долучення Мінветеранів до активної участі у процеси формування української національної громадянської ідентичності.

  «Адже ветерани, захисники нації і держави, є взірцем у виховному процесі у будь-якій країні», – наголосив він.

  На думку експерта, законопроект «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності» потребує доопрацювання і важливо, що Мінветеранів організовує такі обговорення, долучається до процесів формування української національної та громадянської ідентичності та враховує громадську думку.

  Також під час зустрічі учасники обговорили досвід взаємодії ветеранської спільноти та органів місцевої влади щодо залучення ветеранів до реалізація Стратегії з національно-патріотичного виховання та Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року у регіонах.

  Сторони поділилися успішними кейсами залучення ветеранів до формування у населення української національної та громадянської ідентичності.

  Учасники зустрічі обмінялися думками, почули пропозиції колег та представників органів державної влади про динаміку й тенденції, які відбуваються у сфері національно-патріотичного виховання, щоб взяти на озброєння кращі практики та можливості.

  «Це перша така масштабна зустріч Мінветеранів та експертної групи у широкому пулі однодумців. Упевнений, що ми і надалі будемо радитись, отримувати зворотній зв’язок щодо різних позицій, і виводити нашу співпрацю на новий рівень», – підсумував зустріч генеральний директор Директорату громадянської ідентичності та ветеранського розвитку Руслан Приходько.