• In English
 • Мінветеранів та члени родин загиблих воїнів провели робочу зустріч щодо розробки законопроекту про особливий статус захисників та захисниць
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 23 листопада 2021 року о 12:28

  У Мінветеранів відбулося засідання робочої групи щодо розробки проекту Закону України про особливий статус захисників та захисниць України, членів їхніх сімей, а також родин загиблих воїнів.

  Участь у засіданні взяли Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко, радник – Уповноважений Президента України з питань забезпечення прав захисників Альона Вербицька, члени сімей загиблих захисників, керівники профільних директоратів Мінветеранів та представники Офісу Президента.

  Учасники робочої групи проаналізували поточний стан напрацьованого разом тексту законопроекту, озвучили зауваження кожної зі сторін та погодили окремі положення документа. Зокрема, йшлося про структуру майбутнього законодавчого акта, гендерно-збалансоване викладення статей, корекцію термінології відповідно до чинного законодавства України, визначення статусів та належності осіб, а також технічні правки до статей проекту закону.

  Юлія Лапутіна зауважила, що на виконання доручення Прем’єр-міністра України, наданого за результатами зустрічі Президента України, Прем’єр-міністра України, членів Уряду, народних депутатів з родинами загиблих захисників, яка відбулася 29 серпня 2021 року у приміщенні Міністерства оборони, Міністерством підготовлені пропозиції до законопроекту «Про особливий статус захисників та захисниць України».

  «Ми підготували проект закону щодо статусів, врахували принципові зауваження родин загиблих героїв, а також положення чинного законодавства щодо соціального захисту та проведення заходів пам’яті та вшанування. Давайте разом напрацюємо фінальний варіант, і сподіваюся, що цей документ набуде статусу Закону України вже до кінця поточного року», – наголосила Юлія Лапутіна.

  Член громадської ради при Мінветеранів Оксана Зубжицька наголосила на важливості уважного та чіткого визначення статусу сімей загиблих захисників у проекті закону, а також термінології, аби запобігти у подальшому юридичних колізій.

  «Нам треба спільно з правниками доопрацювати документ в частині статусів сімей, бо в попередньому законі, наприклад, були терміни «діти загиблих» та «діти померлих». У різних статтях закону це суперечить одне іншому», – наголосила вона.

  У свою чергу радник – Уповноважений Президента України з питань забезпечення прав захисників Альона Вербицька зауважила на необхідності врахування позицій усіх зацікавлених відомств, зокрема, Міноборони, МОЗ, Мінсоцполітики щодо статті законопроекту, яка стосується об’єднання відомостей в електронному реєстрі ветеранів.

  Ірина Міхнюк, керівник «Всеукраїнського громадського об'єднання родин загиблих та безвісти зниклих, учасників антитерористичної операції, ветеранів війни та активістів волонтерського руху «Крила 8 сотні» підкреслила, що законопроект має враховувати інтереси усіх категорій.

  За підсумками засідання члени робочої групи домовилася врахувати зауваження та пропозиції всіх сторін та доопрацювати спільний варіант проекту закону про особливий статус захисників та захисниць.