• In English
 • Мінветеранів: Спорт може стати одним із видів реабілітації, яким можуть скористатися Захисники та Захисниці
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 01 листопада 2023 року о 11:39

  Спорт може стати одним із видів реабілітації, яким можуть скористатися Захисники та Захисниці. Про це заступник Міністра у справах ветеранів України Світлана Кашенець за результатами проведення на Львівщині відновлювальних навчально-тренувальних зборів Національної збірної України Invictus Games 2023. Збори пройшли, відповідно до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів України на 2023 рік.

  Нагадаємо, з 16-го по 29 жовтня що при організаційній підтримці Мінветеранів та сприянні Мінмолодьспорту, Українського центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» українські ветерани та військовослужбовці, які брали участь в Іграх Нескорених у Дюссельдорфі, пройшов відновлювальний навчально-тренувальний збір.

  За словами Світлани Кашенець, основною метою проведення зборів є фізична та психологічна реабілітація учасників Національної збірної України Invictus Games 2023, залучення їх до популяризації спорту, як інструменту реабілітації та соціальної інтеграції ветеранів війни, та визначення наступних кроків щодо підготовки їх до участі у міжнародних змаганнях та інших спортивних заходах, а також визначення аспектів підготовки кваліфікованих фахівців у сфері фізичної культури і спорту в частині особливостей роботи з ветеранами війни.

  «Мінветеранів розуміє важливість соціальної та психологічної реабілітації Захисників та Захисниць України, тому робить все можливе для розвитку ветеранського спорту, розроблює Єдину методологію проведення заходів із фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів війни та членів їх сімей, сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, для того щоб надалі у кожного ветерана війни була можливість займатися адаптивними видами спорту – як засобом соціальної інтеграції та адаптації до мирного життя. І йдеться не лише про фізичну активність, а й про підтримку та можливості розвивати свої здібності», - зазначила заступник Міністра у справах ветеранів України.

  Міністерству у справах ветеранів України – за організацію проведення відновлювальних навчально-тренувальних зборів, а Західному реабілітаційно-спортивному центру НКСІУ – за наданні унікальні можливості для тренувань, подякував капітан команди Національної збірної України Invictus Games 2023 Олександр Маковей та наголосив на важливості спорту у відновленні здоров’я:

  «Спорт – один із ключових видів психологічної та фізичної реабілітації, але неможливо переконати ветеранів займатися спортом, їх можна лише зацікавити. Показати на прикладі, чого можна досягнути. Щоб кожен бачив: якщо в інших виходить, то і йому до снаги. Але якщо ніхто такого не робив раніше, він може стати першим».

  За програмою відновлювального навчально-тренувального збору учасники проводили тренування з загальної фізичної підготовки та з адаптивних видів спорту, а саме: стрільби з луку, біатлону, легкої атлетики, настільного тенісу, веслування на тренажерах, пауерліфтингу, індивідуальні заняття з реабілітологами та психологічні консультації, що є важливою складовою реабілітації для наших Захисників і Захисниць України.

  Тренування проходили у Західному реабілітаційно-спортивному центрі НКСІУ, де створено інклюзивне середовище для забезпечення спортивної підготовки паралімпійців, дефлімпійців, неолімпійців та олімпійців, а також для проведення спортивних змагань та заходів із фізкультурно-спортивної реабілітації людей з інвалідністю.

  «Навчитись самостійності в повсякденному житті, покращити фізичний та психологічний стан, дізнатись про свої права від провідних фахівців та ще багато іншого – все це хлопці змогли освоїти за ці 13 днів. Радіємо, що наш Центр є складовою повернення до життя наших Героїв, і сподіваємося на співпрацю з Мінветеранів», - зауважив Президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич.

  «Війна залишає чимало військових із травмами й пораненнями, тому спорт може стати одним із видів реабілітації, яким можуть скористатися Захисники та Захисниці України. І йдеться не лише про фізичну активність, а про підтримку та можливості розвивати свої здібності, стати частиною спільноти однодумців», - додала Світлана Кашенець.