• In English
 • Мінветеранів презентувало проект онлайн-допомоги українським ветеранам
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 01 грудня 2021 року о 16:05

  Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна та співробітники Директорату цифрового розвитку Міністерства також зустрілися з Директором зі взаємодії з органами державної влади компанії Apple Марком Ленноном. Він відвідав Україну з робочим візитом і провів низку важливих предметних зустрічей, зокрема із Президентом України Володимиром Зеленським було обговорено пріоритетний напрям цифровізації усіх державних сервісів.

  Представники Мінветеранів презентували топ-менеджеру Apple демо-версію системи MARTA, яка у майбутньому дозволить учасникам бойових дій отримувати психологічну допомогу та оцінювати стан здоров`я зі смартфона або комп`ютера.

  «З моменту набуття Україною Незалежності, на жаль, у державі не було створено єдину цілісну систему психологічної реабілітації учасників бойових дій. Ситуація загострилася з початком російської агресії. Тому тисячі захисників і захисниць, повертаючись з фронту, з різних причин не можуть отримати фахову якісну допомогу за єдиними стандартами або навіть не усвідомлюють, що вона їм потрібна. Саме тому один з пріоритетів Міністерства – побудова такої системи та цифровізація відповідних послуг, що означає безбар`єрний доступ до них», – наголосила Юлія Лапутіна.

  Марк Леннон сам є ветераном, тому виявив високу залученість щодо питання реінтеграції та реабілітації українських військових, наголосивши, що саме розвиток моделі переходу з військової кар’єри до цивільної, над яким працює Мінветеранів із іншими суб’єктами сектору безпеки і оборони, є ключовим.

  «Сьогодні в багатьох аспектах Україна трансформується і йде шляхом реформ. Це стосується і ветеранської політики, і я бачу в контексті своєї практики, що ви йдете у вірному напрямку і розставляєте правильні пріоритети, ­– зазначив Марк Леннон. – Ви можете розраховувати на мою допомогу. Готовий ділитися досвідом, тому що це питання є важливим для суспільства і для мене особисто. Про ветеранські проблеми, як і ви, можу розмовляти годинами».

  У межах візиту до України Директора зі взаємодії з органами державної влади компанії Apple також був підписаний меморандум про співпрацю між компанією та Міністерством цифрової трансформації на чолі з Михайлом Федоровим. Фокусом двосторонньої роботи стане досвід Apple для проведення електронного перепису населення, сприяння розвитку цифрової грамотності, оцифрування послуг у сфері охорони здоров'я та підтримка ініціатив для переходу в режим «paperless».