• In English
 • Мінветеранів: Представники Ізраїльської коаліції травми готові проводити навчальні програми в Україні
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 03 липня 2019 року о 16:15

  Представники Ізраїльської коаліції травми (ІКТ) готові надати необхідні знання та навички українським фахівцям, які працюватимуть з ветеранами, щодо їх психосоціальної адаптації після війни.

  Можливості та формати подальшої співпраці з ІКТ обговорили в Міністерстві у справах ветеранів. Під головуванням заступника Міністра у справах ветеранів Оксани Гаврилюк відбулась нарада за участю представників Міністерства, спеціалістів, психологів, що працюють в ГО, медиків державних установ та членів ІКТ, яка працює з населенням, яке постраждало від травм.

  «Ми хочемо зрозуміти, хто готовий працювати з ветеранами, та надати їм можливість вчитися, робити це якісно і фахово. Зокрема, ми плануємо створити на базі Національного центру захисту психічного здоров’я тренінговий центр саме для тих, хто буде надавати послуги ветеранам. Ізраїльські фахівці можуть бути залучені до напрацювань навчальних програм цього центру», – зазначила заступник Міністра у справах ветеранів.

  Під час наради українські фахівці державних та громадських організацій ознайомились із принципами роботи ізраїльських колег.

  ІКТ – забезпечує догляд, консультування та проводить професійне навчання спеціалістів, розгортає регіональні програми готовності в різних країнах до надзвичайних ситуацій та реагує на кризи у всьому світі, пропонуючи допомогу у створенні екстрених служб, реабілітації та навчання.

  Наразі представники ІКТ висловили готовність вести навчальні програми та стажування в Україні для тих, хто активно співпрацює з ветеранами та членами їхніх родин.

  «Наша організація намагається не відривати ветеранів від стандартного оточення і проводить реабілітацію в їх звичному середовищі, колі близьких. Ми знаємо, як швидко та ефективно допомогти не тільки ветеранам, а й великій кількості цивільного населення – це якраз і є перевага ізраїльського досвіду», – наголосив менеджер міжнародних проектів ІКТ Макс Голденберг.

  На сьогодні головними завданнями у співпраці з ІКТ є створення стандартизації загальної допомоги. Це має бути навчальна програма, яка буде складатися з навчальних модулів для кожного, хто готовий працювати з ветеранами та членами їхніх родин.