• In English
 • Мінветеранів працюватиме над вдосконаленням системи надання медико-психологічної допомоги захисникам, – Юлія Лапутіна
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 10 вересня 2021 року о 10:26

  Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна та представники профільних відділів Міністерства провели робочу зустріч з головним лікарем госпіталю ветеранів війни «Лісова поляна» Ксенією Возніциною та директором КНП «Госпіталь ветеранів війни» Житомирської обласної ради, заслуженим лікарем України Павлом Журбенком та представниками ветеранської спільноти. Під час неї були обговорені питання вдосконалення системи надання медико-психологічної допомоги ветеранам АТО/ООС.

  «Міністерство у справах ветеранів планує вдосконалити державну систему надання психологічної та медичної допомоги захисникам. У наших лікарів є унікальний досвід, адже ніде у сучасній Європі, окрім України, війна не триває протягом понад семи років. Водночас у питанні відновлення здоров’я ветеранів важливо переймати досвід європейських країн та керуватися тими нормами, які прийняті у сучасному світі. Ми хочемо, щоб стереотипне ставлення як ветеранів, так і усього суспільства до ментального здоров’я було змінено», – сказала під час зустрічі Юлія Лапутіна.

  За її словами, спільно з фахівцями госпіталю ветеранів війни «Лісова поляна» та КНП «Госпіталь ветеранів війни» Мінветеранів планує розробити відповідну модель надання фахової психологічної підтримки захисникам, яка сприятиме їхній реадаптації.

  Також Юлія Лапутіна презентувала проект багатофункціонального реабілітаційного центру для учасників АТО/ООС та їхніх родин, який Мінветеранів планує реалізовувати із залученням іноземних партнерів.

  «На жаль, у нашому суспільстві проблема ментального здоров’я залишається такою, про яку не говорять вголос. І ветеранська спільнота у цьому питанні – не виняток. Наша мета – розробити чіткий механізм надання психологічної підтримки усім захисникам, які повернулися з війни, запровадити єдині стандарти та методики», – зазначила Ксенія Возніцина.

  За результатами зустрічі сторони домовилися про продовження співпраці, розробку інформаційної політики щодо отримання медико-психологічної допомоги ветеранами, а також моніторингу ситуації з надання такої допомоги у шпиталях України.