• In English
 • Мінветеранів посилює співпрацю влади з громадянським суспільством і неурядовими організаціями щодо впровадження стандартів психологічної реабілітації
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 08 грудня 2022 року о 14:48

  Міністерство у справах ветеранів України посилює комунікацію та взаємодію центральних органів виконавчої влади із громадськими організаціями і волонтерським рухом задля спільного напрацювання пропозицій щодо якісної фізичної та психологічної реабілітації ветеранів, членів їхніх родин та постраждалих цивільних осіб у воєнний та післяпереможний періоди.

  Про це наголосив заступник Міністра у справах ветеранів України Євген Котик під час виступу на ІІ Київському форумі волонтерів “Волонтерський рух в Україні: сучасні виклики!”, присвяченого посиленню взаємодії між волонтерською спільнотою та органами законодавчої і виконавчої влади.

  Участь у заході взяли народні депутати, урядовці, представники місцевої влади, представники благодійних фондів, волонтерських центрів тощо – загалом понад 200 осіб.

  Виступаючи на дискусійній панелі щодо фізичної та психологічної реабілітації учасників бойових дій та цивільних громадян, які постраждали внаслідок російської збройної агресії, Євген Котик наголосив, що Мінветеранів в межах розробки та впровадження дієвої системи переходу від військової кар'єри до цивільного життя об'єднує зусилля всіх міністерств та відомств, в тому числі й силових. Зокрема, для впровадження в Україні якісної та доступної психологічної реабілітації військовослужбовців та ветеранів як складової цієї системи.

  “Завдання Мінветеранів, як головного модератора державної ветеранської політики, об'єднати зусилля всіх центральних органів виконавчої влади, інститутів громадянського суспільства, волонтерського руху, створити “якісну дорожню карту” із взаємодії щодо напрацювання спільних пропозицій для якісної фізичної та психологічної реабілітації українських Воїнів, – наголосив Євген Котик. – Ми маємо разом працювати над досягненням нашої спільної мети – віддати данину тим Захисникам і Захисницям, які зараз на фронті боронять нашу країну”.

  Заступник Міністра зазначив, що Мінветеранів вже реалізувало низку проектів щодо впровадження в Україні якісних послуг із психологічної реабілітації.

  Так, цьогоріч, за ініціативи Міністерства було максимально спрощено механізм надання психологічної допомоги Захисникам та Захисницям, членам їхніх сімей, родин загиблих Воїнів. З липня за час її реалізації понад 4700 осіб вже отримали якісні послуги з психологічної реабілітації.

  Крім того, бюджетна установа Мінветеранів Український ветеранський фонд з липня запустила “гарячу лінію” кризової допомоги та підтримки для ветеранів та їхніх родин. А з вересня “гаряча лінія” почала працювати цілодобово.

  Також Урядом затверджений порядок надання багаторівневої безоплатної психологічної допомоги Захисникам та членам їхніх родин. Його розроблено фахівцями Мінветеранів з метою об’єднати ключових стейкхолдерів процесу надання психологічної допомоги, а також на виконання Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ініційованої першою леді Оленою Зеленською.

  “Звертаюся до всіх представників громадських інституцій та волонтерської спільноти України – двері Мінветеранів завжди відкриті. Давайте об'єднаємо наші зусилля та зробимо все можливе для якісної підтримки наших військових ветеранів, забезпечимо їм і реабілітаційну складову, і шану”, – наголосив заступник Міністра Євген Котик.