• In English
 • Мінветеранів поглиблюватиме співпрацю з США щодо розвитку ветеранських проектів
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 29 січня 2021 року о 18:45

  Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна переконана, що Мінветеранів має поступово переходити від пострадянської моделі лише соціального захисту ветеранів і формувати політику повноцінної реінтеграції захисників України у мирне життя.

  Про це Міністр у справах ветеранів зазначила під час онлайн зустрічі з тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін, Директором Місії USAID в Україні Джеймсом Хоупом та представниками Посольства США в Україні.

  «Одне з головних завдань - побудувати державну систему інтеграції ветеранів як успішних та активних представників громад, - зазначила Юлія Лапутіна. - Нинішні ветерани – це активне ядро суспільства, яке завжди готове знову стати на захист своєї країни. Наша мета – сприяти їх подальшій реалізації в суспільному житті».

  Міністр пояснила, що сьогодні зміна підходів надзвичайно важлива, адже ветерани АТО/ООС в переважній більшості молоді люди і турбота про них не має обмежуватися лише соціальними виплатами і медичним забезпеченням.

  Юлія Лапутіна також подякувала американським колегам за постійну експертно-консультативну підтримку з питань реадаптації захисників України та допомогу в створенні Єдиного державного реєстру учасників бойових дій.

  «Україна сьогодні лише в процесі формування ефективної ветеранської політики. Досвід США з цих питань для нас стратегічно важливий», - зазначила Юлія Лапутіна.

  Своєю чергою Директор Місії USAID в Україні Джеймс Хоуп розповів про Програму психологічної допомоги СЕТА для ветеранів та їхніх родин. Ця програма підтримує ветеранів у період після закінчення військової служби та повернення до мирного життя. Зараз до цієї програми залучено понад 30 консультантів у Києві, Запоріжжі та Харкові. У 2020 році ними було проведено 40 онлайн-семінарів, в яких взяло участь 180 ветеранів, ветеранок та членів сімей ветеранів із усіх областей України.

  Також сторони обговорили програми, які у США вже показали свою ефективність, та узгодили план дій щодо реалізації майбутніх спільних проектів по реінтеграції ветеранів. Зокрема, щодо медичного забезпечення та психологічної підтримки.