• In English
 • Мінветеранів обговорило з громадськістю законопроект щодо засад ветеранської політики
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 24 квітня 2024 року о 10:59

  Сьогодні команда Міністерства у справах ветеранів України спільно з представниками інститутів громадянського суспільства та ветеранського руху обговорили основні положення законопроекту “Про основні засади ветеранської політики в Україні”. Робота над ним перебуває на фінальній стадії.

  Участь у заході взяли члени Громадської ради при Мінветеранів, Ради родин загиблих, Ради ветеранів України, автори Концепції державної ветеранської політики, ветерани й ветеранки, народні депутати України, представники ветеранських громадських організацій та міжнародних партнерів Мінветеранів.

  Виконуючий обов'язки Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун зазначив на важливості ухвалення законопроекту, на який чекають і ветеранська спільнота, члени їхніх сімей, родини загиблих Захисників і Захисниць, і в Парламенті та Уряді.

  “Разом з вами ми виходимо на фінальне обговорення законопроекту про ветеранську політику. Нам надзвичайно важливо чути думку кожного та кожної. І тому ми взяли курс на відкриту та прозору комунікацію. Але, водночас, не менш важливо, щоб чули і нас, як інституцію, що формує та реалізує ветеранську політику. Розробка законопроекту про основні засади ветеранської політики в Україні — це кропітка робота, тому разом маємо зробити його якісним, і головне — дієвим”, – наголосив Олександр Порхун.

  Законопроект передбачає визначення поняття «ветеран/ветеранка».

  Крім того, невід’ємною складовою державної ветеранської політики є система переходу від військової служби до цивільного життя, яка стосуватиметься усіх, хто брав участь у захисті держави.

  Ця система зокрема передбачатиме:

  • виявлення потреб та розроблення механізмів підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей;
  • визнання українським суспільством вкладу учасників системи переходу в обороноздатність держави.

  Одним із ключових напрямів у законопроекті є підтримка у забезпеченні житлових прав. Будуть визначені механізми реалізації права на житло, адже багато ветеранів є і внутрішньо переміщеними особами, і тими, хто втратив свої домівки. Тому важливо створити умови, щоб кожен, хто цього потребує – мав змогу вирішити це питання.

  Учасники зустрічі висловили свої зауваження та пропозиції. Вони будуть опрацьовані профільними фахівцями Мінветеранів та взяті до уваги у процесі підготовки фінального тексту законопроекту.

  Очільник Мінветеранів також представив громадськості оновлену команду – чотирьох заступників Міністра, а також озвучив їхні напрями роботи та сфери повноважень:

  • Руслан Приходько — керує напрямами соціального захисту і діджиталізації
  • Фархад Фархадов — відповідає за взаємодію з інститутами громадянського суспільства, розвитку ветеранського руху та вшанування пам’яті;
  • Оксана Сивак — керує напрямами європейської інтеграції, а також фізичного й ментального здоров'я;
  • Максим Кушнір, у сфері відповідальності якого реінтеграція ветеранів у цивільне життя та ветеранський бізнес.

  “Ми з вами маємо виступити єдиною командою у реалізації нової державної ветеранської політики. Вже сьогодні у кожну громаду, у свої родини повертаються воїни і ми маємо зустрічати їх з гідністю, а не острахом. З можливостями, а не залишати сам на сам з проблемами. З розвинутою інфраструктурою, а не бар’єрами та обмеженнями. Дякуємо усім, хто нас підтримує. Працюємо для ветеранів”, — підсумував Олександр Порхун.

  Цей захід став можливим завдяки Програмі реінтеграції ветеранів IREX за підтримки Державного департаменту США.