• In English
 • Мінветеранів, МОЗ та Мінсоцполітики об’єднали зусилля для створення ефективної державної політики медичного та соціального забезпечення ветеранів війни
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 07 липня 2021 року о 18:28

  Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, під час відвідин у м. Рубіжне Центру психічного здоров’я в рамках робочої поїздки на Луганщину, повідомила, що Мінветеранів, МОЗ та Мінсоцполітики об’єднали зусилля для створення ефективної державної політики медичного та соціального забезпечення ветеранів війни.

  Очільниця Мінветеранів ознайомилася з лікувальними можливостями закладу, зустрілася з колективом, який відзначила Подякою Міністерства.

  «Медичне забезпечення та реабілітація ветеранів. Для вирішення цих питань ми створили робочу групу з МОЗ та Мінсоцполітики на рівні міністрів і працюємо над новими підходами», - розповіла Юлія Лапутіна.

  Вона також підкреслила, що комплексно вирішити це питання допоможе впровадження системи переходу з військової кар’єри на цивільну, яка буде затверджена на державному рівні. Коли ще на етапі закінчення військової служби із захисником працюватимуть щодо проходження реабілітації, подальшого працевлаштування, профорієнтації.

  Директор Центру, доктор медичних наук Микола Овчаренко розповів, що за 6 місяців 2021 року у Центрі пролікувалося 70 учасників АТО/ООС. Наразі серед госпіталізованих - 146 учасників бойових дій, 49 інвалідів війни.

  «Щиро вдячна лікарям та медичним працівникам за підтримку ветеранів та допомогу в процесі реабілітації», - сказала очільниця Мінветеранів.

  Також під час зустрічі, жінки-ветерани порушили питання забезпечення їх психореабілітаційними та соціально адаптаційними послугами.

  Юлія Лапутіна, зазначила, що триває робота щодо розробки нормативно-правових змін професійної, медичної та соціальної реабілітації, в яких чітко буде прописаний механізм реінтеграції жінок-ветеранок в суспільство.