• In English
 • Міністр енергетики України і Міністр закордонних справ Данії підписали нову п’ятирічну угоду про співпрацю держав в рамках енергетичного партнерства
  Міністерство енергетики України, опубліковано 07 липня 2021 року о 19:34

  Сьогодні у Вільнюсі на полях Четвертої Конференції з питань реформ в Україні Міністр енергетики України Герман Галущенко та Міністр закордонних справ Королівства Данія Йеппе Кофод підписали угоду про співпрацю в рамках українсько-данської програми енергетичного партнерства у 2021-2026 роках.

  «Данія є одним із європейських лідерів у здійсненні переходу до зеленої енергетики. Україна, в свою чергу, поділяє цілі Європейського зеленого курсу. Тому я бачу значний потенціал для поглиблення співпраці наших держав у розвитку відновлюваних джерел енергії та посиленні енергетичної безпеки», - заявив Герман Галущенко.

  Україна докладає значних зусиль для реалізації проектів, спрямованих на зменшення традиційного споживання енергії, підвищення рівня енергоефективності та впровадження енергоощадних технологій. Розроблений Міненерго проект Національного плану дій з енергоефективності передбачає зменшення кінцевого споживання енергії більш ніж на 17% до 2030 року.

  Угода між Міністерством енергетики України та Міністерством закордонних справ Королівства Данія стане новим етапом поглиблення міжурядової співпраці, яка буде зосереджена на зміцненні середовища для стійких енергетичних рішень та технологій, заснованих на данському досвіді та технічній допомозі, а також відкритті можливостей для компаній, що працюють із зеленою енергетикою.

  Данське енергетичне агентство в рамках співпраці зробить свій внесок у вигляді консультацій, технічної допомоги та взаємного навчання спеціалістів українського енергетичного сектору.

  «Енергетичне партнерство з Данією сприятиме покращенню умов для впровадження новітніх екологічно чистих енергетичних технологій та залучення інвестицій у стійку енергетику», – підсумував Герман Галущенко.