• In English
 • Мінветеранів ініціюватиме зміни до порядку надання психологічної реабілітації жінкам-ветеранкам
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 31 березня 2021 року о 09:51


  Мінветеранів ініціюватиме зміни до порядку надання психологічної реабілітації жінкам-ветеранкам. Про це заявила Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна на зустрічі з представниками жіночого ветеранського руху в Дніпрі. Внесення змін стосуватимуться можливості проходження повного курсу лікування або психологічної реабілітації жінками разом з дітьми. Саме в родині має відбуватися перша адаптація та соціалізація. У цей час діти ветеранок потребують посиленої уваги, тому спільне проходження лікування чи реабілітації може допомогти гармонізувати родинні стосунки.

  «Існує певна недосконалість механізму надання реабілітаційної допомоги, коли жінка має доплачувати за відпочинок разом з дитиною або ділити термін путівки, що в свою чергу нівелює лікувальний ефект. Для вирішення цієї ситуації потрібно розробити практичний пакет нормативно-правових актів, в яких, по-перше, прописати поняття, що таке психологічна реабілітація, по-друге - інструменти та порядок її надання. Мінветеранів відіграє координуючу роль у формуванні державної політики з соціального захисту та реінтеграції жінок-ветеранок. Зокрема, це стосується проблем медичного забезпечення налагодження процесу переходу ветеранок з військового у цивільне життя», - зазначила Міністр.

  Учасниці зустрічі обговорили складнощі, з якими стикаються жінки після повернення у мирне життя, та можливості перенавчання захисниць для отримання ними нових цивільних спеціальностей. Юлія Лапутіна розповіла про роботу над створенням реєстру ветеранів війни та запуск нової інформаційно-довідкової системи е-Ветеран.  

  У свою чергу координатор жіночого ветеранського руху, голова ГО «Gender Stream» Ольга Полякова розповіла про існуючі у суспільстві стереотипи щодо жінок-захисниць. За її словами, дотримання принципу рівних можливостей в Україні можна забезпечити, використовуючи міжнародний досвід, зокрема Литви, де жінки та чоловіки військовослужбовці під час служби в армії отримують гендерну просвіту.

  Під час дискусії Юлія Лапутіна додала, що важливо також у цьому процесі не забувати про просвітницьку роботу в громадах та впровадження гендерного компонента щодо ветеранів та ветеранок в державну політику.

  Міністр наголосила на важливості створення жіночого ветеранського бізнесу та запевнила в активній підтримці Мінветеранів ветеранських ініціатив.