• In English
 • Мінветеранів і Товариство Червоного Хреста України об’єднають зусилля для підтримки в карантинний період ветеранів з інвалідністю та тих, хто залишився на самоті
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 27 березня 2020 року о 18:35

  26 березня 2020 року, за ініціативи Мінветеранів, відбулася зустріч Міністра у справах ветеранів України Сергія Бессараба з генеральним директором Товариства Червоного Хреста України Лілією Білоус.

   Під час зустрічі було обговорено ряд питань щодо співпраці та прийнято рішення вже зараз мобілізувати зусилля територіальних органів Мінветеранів з регіональними представництвами Червоного Хреста для підтримки на період вимушеного карантину ветеранів з інвалідністю, самотніх та родин загиблих.

  «Перед нами спільна місія – захист і допомога постраждалим внаслідок війни. І в цей непростий час ми маємо об’єднувати зусилля. Міністерство у справах ветеранів – один із наймолодших органів державної виконавчої влади, тому ми готові та зацікавлені у співпраці з організаціями, які мають відповідний досвід і можливість допомогти», - сказав під час зустрічі Сергій Бессараб.

  Міністр подякував представникам Червоного Хреста України за ефективну співпрацю з Управлінням цивільно військового співробітництва ЗСУ протягом останніх шести років та наголосив на важливості налагодити співпрацю Червоного Хреста з ветеранськими організаціями і започаткувати розвиток спільних ініціатив.

  В свою чергу, Генеральний директор Товариства Червоного Хреста в Україні Лілія Білоус відзначила, що для Товариства це - знаково, бути першою неурядовою організацією, з якою міністр одного з наймолодших в Україні міністерств ініціював та провів зустріч.

  Також обговорили роботу Служби розшуку Червоного Хреста, яка багато років працює з родинами зниклих безвісті, в тому числі зниклих під час війни на Сході.

  Зокрема, було вирішено створити координаційну групу і запросити до неї усі органи влади і громадські організації, які займаються даним питанням.

  Крім того, під час зустрічі обговорили питання можливості залучення ветеранів АТО/ООС до бригад швидкого реагування Червоного Хреста, які надають постраждалим першу допомогу та беруть участь у рятувальних роботах.

  «Ветерани, це - люди, які мають військовий досвід і унікальні навики реагування в ситуаціях, що вимагають швидких дій та прийняття рішень і сьогодні можуть їх застосувати, допомагаючи мирному населенню України», - зазначив Сергій Бессараб.