• In English
 • Мінветеранів і Мінсоцполітики ініціюють спрощення процедури отримання Героями України одноразової грошової винагороди
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 03 квітня 2020 року о 22:44

  Сьогодні, 3 квітня 2020 року, за ініціативи Мінветеранів, відбулася спільна зустріч Міністра у справах ветеранів України Сергія Бессараба та Міністра соціальної політики України Марини Лазебної з Героями України та членами їх родин.

  Під час зустрічі, в якій взяли участь генерал-майор, Герой України Ігор Гордійчук, голова ГО «Спілка Героїв України», Герой України Олександр Порхун, Герой України Василь Тарасюк та дружина загиблого Героя України Олега Міхнюка, Ірина, мова йшла про виконання, в умовах вимушеного карантину, постанови КМУ № 144 «Про затвердження Порядку виплати одноразової грошової винагороди особам, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку».

  За словами Міністра у справах ветеранів Сергія Бессараба, через обмежувальні карантинні заходи у ветеранів, членів родин загиблих ветеранів та родин Героїв Небесної сотні, які мають статус Героя України, виникли питання із процедурою подачі документів до відділів соціального захисту населення для оформлення одноразової грошової винагороди за здійснення визначного геройського вчинку.

  «Ми вирішили не відтерміновувати процедуру здійснення виплати через карантинні заходи, а шукати вже сьогодні шляхи вирішення цього питання, з урахуванням нинішніх умов. , я вдячний Міністру соціальної політики Марині Лазебній за розуміння і готовність спільно вирішувати виникаючі проблеми», - сказав Сергій Бессараб.

  Міністр також нагадав, що на дану одноразову виплату чекає 200 родин Героїв України.

  Під час наради було вирішено вивчити питання щодо внесення змін в Постанову КМУ № 144, з урахуванням запровадження в Україні вимушеного карантину через поширення коронавірусної інфекції COVID-19, які б спростили процедуру оформлення документів, необхідних для отримання виплат в умовах обмеження пересування населення.

  За словами Міністра соціальної політики України Марини Лазебної, Міністерство розгляне можливість оформлення документів в дистанційному, безконтактному режимі, шляхом збору їх через електронний чи поштовий засіб зв'язку.

  Також було прийнято рішення переглянути існуючі нормативні документи, які регулюють соціальний захист ветеранів війни та родин загиблих, і провести спільну роботу щодо підтримки ветеранів з обласними та міськими радами.

  Нагадаємо, що 26 лютого 2020 року Уряд затвердив Порядок виплати одноразової грошової винагороди Героям України за здійснення визначного геройського вчинку станом на 1 січня 2020 року.

  Отримати грошову винагороду мають право особи, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка», та члени родини особи, яким присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» посмертно або у разі смерті Героя України.

  Більше інформації про перелік необхідних документі для оформлення грошової винагороди в постанові Кабінету Міністрів України від 26 лютого 2020 року № 144 за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennya-poryadku-viplati-a144.