• In English
 • Мінветеранів: Ефективно впроваджуємо ветеранську політику
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 03 травня 2024 року о 13:30

  Вчора заступник Міністра у справах ветеранів Руслан Приходько, фахівці Департаменту соціальної роботи та Департаменту цифрового розвитку та трансформації Мінветеранів працювали на Житомирщині. Мета співпраці - ефективне впровадження ветеранської політики на місцях. 

  Спершу, на базі Житомирської ОВА, провели спільну нараду з питань реалізації ветеранської політики. Участь у заході взяли: представники Мінцифри, Міноборони, МВС, НГУ та інших органів військового управління, представники ОВА, ЦНАП та структурні підрозділи, відповідальні за реалізацію ветеранської політики. Загалом близько 200 учасників. 

  Наразі важливо знайти рішення для врегулювання проблем, що виникають під час реалізації постанови по спрощеній процедурі надання статусів. Маємо максимально ефективно налагодити взаємодію між всіма суб'єктами, задіяними до цього процесу і, відповідно, внести, за необхідності, спільні рішення корективи в постанову, щоб вона працювала максимально ефективно. Адже, згідно постанови, відтепер ветерану чи члену родини загиблих захисників і захисниць для отримання статусу достатньо лише заяви, а всі інші документи можуть витребовувати уповноважені органи. 

  Окрім того, разом з фахівцями Департаменту соціальної роботи та Департаменту цифрового розвитку та трансформації Мінветеранів проконсультували щодо питань застосування положень Постанови, поділились планами щодо впровадження цифрових рішень, обговорили питання з впорядкування процесів взаємодії між уповноваженими органами щодо вчасного надання відповіді на запити структурних підрозділів з питань ветеранської політики необхідних документів для надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці. 

  Також під час заходів заступник Міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько та голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко підписали Меморандум про співпрацю між Міністерством у справах ветеранів України і Житомирською обласною державною (військовою) адміністрацією. 

  Наразі, у Житомирській області серед 66 територіальних громад, у 15-ти функціонують ЦНАПи за принципом єдиного вікна надання послуг ветеранам війни і родинам загиблих. Ці вікна працюють відповідно до затвердженого стандарту, який розробило Міністерство ветеранів і затвердив Уряд. 

  Меморандум у свою чергу передбачає всебічну взаємодію і співпрацю Міністерства та ОВА з усіма громадами області зі створення і надання безбар'єрного, доступного простору для отримання послуг за принципом єдиного вікна. 

  Як пояснив Руслан Приходько: “Ми розбудовуємо далі, щоб закрити повністю всі населені пункти області і створити доступність послуг у будь-якій громаді за відповідним стандартом”.

  Ще одним з нагальних питань, що обговорили, є запровадження і розвиток регіональної інфраструктури ветеранської політики. Руслан Приходько наголосив на важливості виконання постанови КМУ від 11.07.2023 № 702 щодо створення самостійних структурних підрозділів з питань ветеранської політики на рівні ОВА, РВА та ОТГ.

  Під час зустрічі зокрема: 

  • обговорили питання створення самостійних окремих структурних підрозділів з питань ветеранської політики в рамках розбудови нашої інфраструктури
  • залучили фахівців, які працюють в відповідних уже створених підрозділах
  • проговорили проблеми, які виникають у тих областях, що досі не створили такі підрозділи
  • проаналізували необхідний функціонал і цілі та мету створення
  • донесли до регіонів важливість створення самостійних окремих структурних підрозділів з питань ветеранської політики.

  “Поряд з цим розглядаємо подальшим кроком роботу з конкретними громадами. У нас уже є домовленості з Асоціацією міст України із пошуку спільного рішення. Адже в громадах уже є міста, де самостійно створюють відповідні структурні підрозділи. Наша задача – це все правильно відмодерувати і координувати. Для того, щоб від центральної влади до кожної громади була вертикаль ветеранської політики”, — пояснив позицію Руслан Приходько.

  Насамкінець, представники Мінветеранів взяли участь у засіданні Тимчасової спеціальної комісії для підготовки та комплексного врегулювання питань надання соціальних гарантій ветеранам війни, Захисникам і Захисницям України та членам їхніх сімей, членам сімей загиблих(померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України під головуванням народного депутата України Анатолія Остапенка. 

  На засіданні обговорили питання щодо шляхів вдосконалення законодавства з надання соціальних гарантій ветеранам війни — врахування потреб сучасного ветерана.