• In English
 • Минулого року державні аудитори попередили керівників підприємств про незаконне й неефективне витрачання державних ресурсів на 1,9 млрд грн
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 18 січня 2018 року о 10:49

  Протягом 2017 року державні аудитори під час проведення державного фінансового аудиту окремих господарських операцій на найбільших суб’єктах господарювання державного сектору економіки попередили про порушення законодавства та неефективні витрати на стадії прийняття управлінських рішень на суму 1,9 млрд грн. Також аудитори виявили факти раніше прийнятих рішень, виконання яких призвело до втрат та неефективного використання державних коштів на суму понад 184 млн грн.

  Серед виявлених порушень найпоширенішими є фінансові порушення, прийняття управлінських рішень, що спричинили зайве витрачання державних ресурсів, недоотримання коштів через несвоєчасне виконання господарських зобов’язань, оплату завищених обсягів будівельних робіт, товарів (послуг) та порушень вимого законодавства у сфері здійснення публічних закупівель тощо.

  За рекомендаціями та застереженнями аудиторів протягом 2017 року об’єкти контролю не допустили незаконного та неефективного витрачання державних ресурсів загалом на понад 1 млрд грн. Також за рекомендаціями державних аудиторів відмінено конкурсні торги на суму понад 632 млн грн.

  Як повідомлялося, минулого року Держаудитслужба здійснювала державний фінансовий аудит окремих господарських операцій на 45 об’єктах державної власності (25 з яких – відокремлені структурні підрозділи), що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави.

  Довідково

  Державний фінансовий аудит окремих господарських операцій здійснюється безперервно та передбачає постійну присутність державних аудиторів на об’єктах контролю для моніторингу окремих господарських операцій (перевірка платіжних доручень, проектів договорів), які ще не відбулися. Цей вид аудиту спрямований на попередження фінансових порушень, пов’язаних із реалізацією та придбанням товарів (послуг).

  У межах його здійснення на постійній основі проводиться: попередній контроль за найбільшими операціями суб’єктів господарювання; аналіз цих операцій щодо законності та ефективності; визначення можливих ризиків для суб’єкта господарювання при здійсненні фінансово-господарських операцій ще на етапі схвалення (підписання) проектів відповідних документів.