• In English
 • Мінцифри: Роумінг наче вдома для українських біженців продовжується ще на рік
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 10 липня 2023 року о 21:55

  Оператори продовжили угоду про доступний роумінг для українців у ЄС.

  Українці зможуть і надалі спілкуватися з близькими в Європі за доступними тарифами, адже угоду операторів продовжено ще на рік. Угоду підписали 22 європейські оператори та 7 операторів України (3Mob, Data Group, Kyivstar, Lifecell, Ukrtelecom, Vega White, Vodafone Ukraine).

  Вперше Угода про доступний роумінг була підписана у квітні 2022 року як прояв підтримки мільйонам українцям, які, рятуючись від війни, залишили Україну.

  Паралельно ЄС та Україна готуються до інтеграції України в зону роумінгу ЄС на постійній основі. У квітні 2023 року оновлено Доповнення 17-3 Угоди про асоціацію, чим передбачено приєднання України до політики ЄС Роумінг як вдома (Roam like at home) після адаптації законодавства України до законодавства ЄС. На виконання цього домашнього завдання Україною є рік — до квітня 2024 року. Після чого ЄС ухвалить остаточне рішення про приєднання України до політики Roam like at home на постійній основі. Тож Мінцифри, НКЕК та оператори активно працюють над тим, щоб швидко та якісно виконати всі домовленості з ЄС.

  Дякуємо Європейській Комісії, BEREC, НКЕК та операторам за зусилля, щоб українці в Європі залишалися на зв’язку з близькими.